Matura rozszerzona-repetytorium-listening

Temat przeniesiony do archwium.
Wiem ze juz ten temat był powiedzmy poruszany, ale zazwyczaj mało kto wypowiadal sie w kategorii matura rozszerzona/podstawowa. Mowil po prostu ktore repetytorium bylo dla niego najlepsze.

Stad moje ponowienie pytania: Ktore repetytorium jest wedlug was najlepsze przed matura ROZSZERZONĄ? Które jest najtrudniejsze? Co sądzicie o Macmillan?

I przy okazji zna ktos moze jakas dobra ksiazke ( a moze w tym samym repetytorium) z dobrymi(znaczy sie trudnymi) listeningami? Co polecacie?
Macmillan nie jest zły
lepszy natomiast jest MATURA Companion (3 części - do ustnej, pisemnej i do grammy)
listeningi w niej nie są może nie wiem jak trudne, ale wszędzie sa za łatwe, ponieważ ci co układają te matury nie potrafią ich wypoziomować. Ogólnie książeczki wydawnictwa Express Publishing są niezłe.

Radzę słuchać BBC lub jeśli jesteś zwolenniczką amerykańskiej wymowy : www.voanews.com
o kur..., ja mysłałem że te listenienig z repetytorium to jest ten pozim co na maturze a i tak mam problemy, to co dpiero teraz kiedy na mturze jest jeszcze trudniej
matura companion faktycznie super, zwlaszcza gramatyka, co do listeningow to nie wiem, sama ich zbyt wielu nie zrobilam, ale co do repetytoriow - nie polece zadnego !! najlepszym sposobem jest zwyczajnie - usiasc i samemu pisac. jesli brakuje Ci za i przeciw - znajdz w necie, zapytaj mamy - po polsku, a pozniej kombinuj jak to samemu po angielsku napisaac :) w ten sposob rozwijasz nie tylko zdolnosc pisania, ale tez nieswiadomie dosc poszerzasz slownictwo - i wowczas lepiej sie mowi... wiem, bo sama tak zrobilam :)
>Wiem ze juz ten temat był powiedzmy poruszany, ale zazwyczaj mało kto >wypowiadal sie w kategorii matura rozszerzona/podstawowa. Mowil po prostu >ktore repetytorium bylo dla niego najlepsze.

>Stad moje ponowienie pytania: Ktore repetytorium jest wedlug was najlepsze >przed matura ROZSZERZONĄ? Które jest najtrudniejsze? Co sądzicie o Macmillan?

>I przy okazji zna ktos moze jakas dobra ksiazke ( a moze w tym samym >repetytorium) z dobrymi(znaczy sie trudnymi) listeningami? Co polecacie?

Oxford repetytorium z języka angielskiego by Danuta Gryca i Joanna Sosnowska ma bardzo dobre uważam listeningi. Są na poziomie, w formacie takim, w jakim mogą pojawic się na maturze, czasem naprawde trudne. Uwierz mi, korzystałem z tego repetytorium i wiem co mówie ;) Jeśli chodzi o gramatyke to lepiej zaopatrzyc sie w oddzielną książke.
Mam pytanie odnośnie poziomu rozszerzonego - czy mówił Wam może Wasz nauczyciel czy teraz rozszerzenie bedzie takie samo jak w tym roku czy ulegnie zmianie, np. że znajda sie tam takze jakies inne zadania w zwiazku ze zmiana min. Giertycha?
z tego co ja wiem zaszły już pewne zmiany rnnie mozna już bedzie zdawac np: angielskiego podstawowego i rozszerzonego. Bedzie trzeba wybrać. A rozszerzony chyba będzie miał jeszcze trochę zadań podstawowych. i jak wybierzesz rozszerzony zdasz go np: na 70 % to bedziesz miał przeliczone na podstawoy i rozszerzony ale jeszcze nie wiem jak to obliczyćrnA CO MYSLICIE NAD TYMI ZMIANAMI SA DOBRE CZY ZŁE??????????rnjak dla mnnie są złe wolałbym odzielnie pisac podstawowy i rozszerzony
podobno wymyślili jakąś tabelkę do przeliczenia poziomu rozszerzonego na podstawowy.
do 29% na rozszerzonym dostajesz tyle samo na podstawowym
ale za 30% dostajesz juz 40% na podstawowym
przynajmniej tak nam mówili w szkole
jak dalej ta tabelka leci nie mam pojęcia
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia