wpływ języka angielskiego na współczesną polszczyz

Temat przeniesiony do archwium.
TEMAT KTÓRY WYBRAŁAM NA MATURE T.J. "WPŁYW JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA WSPÓŁCZESNĄ POLSZCZYZNĘ"...MAM WIELKI PROBLEM Z NAPISANIEM BIBLIOGRAFI !!!....JESLI MA KTOS COS NA TEN TEMAT TO PROSZE O WYSLANIE MI TYCH MATERIALOW NA MEILA [email] GÓRY WIELKIE DZIEKI ;-))))
wysszukaj w wyszukiwarce po prawej stronie dlugi watek o zapozyczeniach
"mg" gdybys byl tak uprzejmy to prosze cie napisz gdzie dokladnie mam tego szukac!!!...jestem od wczoraj zalogowana na tej stronce i nie orintuje sie do konca :P
no juz czytalem ten temat o zapozyczeniach ale czy wpływ jezyka angielskiego na polski ogranicza sie tylko do zapozyczen?
wplyw jednego jezyka na drugi przejawia sie w zapozyczeniach
zapozyczenia - o to moze Ci chodzi -to nie tlyko zapozyczenia leksykalne (nowe slowa). Na przyklad zorientowalem sie, ze stawiam 'oczywiscie' na koncu wypowiedzi, tj. mowje "Nie przyszedl, oczywiscie', a to jest anglicyzm. Tradycyjnie po polsku mowi sie 'oczywiscie, nie przyszedl'. To tez jest zpozyczenie - dotyczace szyku wyrazow w zdaniu.
rozumiem, bo ja mam temat "wpływ jezyka angielskiego na wspołczesna polszczyzne, omow pozytywne i negatywne aspekty tego zjawiska" i ja chcialbym sie dowiedziec czy wpływ na jezyk polski przejawia sie tylko zapozyczeniami, sam nie wiem co moge napisac o tym. Mysle ze zapoznam sie z ksiazka Elzbiety Manczak-Wohlfeld i napewno jakimis slownikami do literatury podmiotu no i słownikiem Bartka Chacińskiego, bo wydaje mi sie ze jeli pisze o wspolczesnej polszczyznie to moge ujac rowniez jezyk mlodziezowy.
Hey,hi,hello!

Mój temat prezentacji brzmi:Współczesne anglicyzmy w języku polskim.Omów sposoby adaptacji anglicyzmów i podaj zasadność wprowadzenia ich do polszczyzny.

Spędziłam dzisiaj pół dnia w bibliotece, ale znalazłam tylko nazwy artykułów i ich autorów (np.Elżbieta Mańczuk-Wohlfeld, Agata Czamara, Grzegorz Kleparski, Renata Dulian-Poradnik Językowy)-jednak w bibliotece ich nie ma...
Czy ktoś może wie gdzie mogłabym je znaleźć?

A może ktoś znalazł jakieś dobre artykuły w internecie?
Albo zna jakieś ciekawostki na temat anglicyzmów-wtedy prezentacja będzie ciekawsza...:)
Moja sąsiadka jest polonistką i mówiła mi, że Chippendale był XVIII-wiecznym projektantem mebli...a nie striptizerem....:)

Proszę o pomoc:)
Ja pisałem prezentacje maturalna " anglicyzmy we współczesnym J.polskim, ocen zasadnosc ich uzywania" dwa lata temu. Wynik 18 pkt. Obecnie studiuje Filologia Angielska. Jeśli macie podobne tematy piszcie na [email] Chętnie pomogę ;).

Pozdro
witam jestem studentem 1 roku filologi.oferuję pomoc w napisaniu pracy maturalnej 2009/10 na temat anglicyzmów głownie takie tematy jak:

-Omów i oceń najnowsze zapożyczenia z języka angielskiego w polszczyźnie w wybranych dziedzinach życia (np. muzyka, moda, technika, sport)


- zapożyczenia z języka angielskiego w polszczyźnie w wybranych dziedzinach życia (np. muzyka, moda, technika, sport)

-Anglicyzmy we współczesnym języku polskim. Oceń zasadność ich użycia

-wpływ języka angielskiego na współczesną polszczyznę

posiadam materiały maturalne tj. bibliografia, plan ramowy, tekst wypowiedzi(łatwy do nauczenia w 2-3 dni) oraz prezentacje multimedialną(w powerpoint) która podczas egzaminu robi za idealną ściągę

na podstawie tych materiałów zdałem maturę ustną na 100%
w razie pytań proszę o kontakt:
[gg]
lub: [email]
hov mach I do paide for yours for this is priparationes ?
'filologi'
obciach

pewnie prezentacja na tym samym poziomie, nie mowiac o tym, ze kupienie matury jest dla slabiakow intelektualnych. kto i jak bedzie sie dzieciom tlumaczyl, ze kupil mature?
Szkoda, a tal chciałem kupić ta maturę , bo mleko dziś kupiłem, papierosy kupiłem,
co jeszcze .. a tego zapomniałem.
>co jeszcze .. a tego zapomniałem.

No widzisz, matury nie będzie.
No nie będzie, rzeczywiście, ale będę musiał z tym żyć.
savage-
po co Ci Matura? Czy nie lepiej od razu kupic Dyplom? Wiem gdzie takie sprzedaja i to nie za drogo, ale jak naprawde masz jakas ambicje w zyciu, to polece Ci miejsce gdzie mozna kupic i Doktorat.
> ale jak naprawde masz jakas ambicje w
>zyciu, to polece Ci miejsce gdzie mozna kupic i Doktorat.

Nie polecaj. I tak zapomni kupić.
Ależ ja to potrzebuję na papier do skrętów, bo oni maja taki trochę lepszy..
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Praca za granicą