słówka! matura!

Temat przeniesiony do archwium.
hej;) mam takie pytanie, czy nie znacie jakiejś strony w internecie lub jakiejś dobrej książki, w której byłoby słownictwo potrzebne na mature?? oczywiste jest to, że nie wiadomo jakie słówka trzeba znać. Ale takie słownictwo pogrupowane działami tak jak do matury są potrzebne to by się przydało;P jak coś znacie to pisać;))
było kiedyś takie "cogito" przed maturami w kioskach można było kupić.. mam je w domu :D kosztowało chyba 8PLN i były tabelki ze słówkami krótkie teksty do tego.
Oprócz tego jest jeszcze "Repetytorium leksykalne" wydawnictwa wagros M.Cieślak chyba napisała. jeszcze słówka możesz znaleźć w magazynie English matters albo Business English Magazine... www.colorfulmedia.pl (chyba). A kiedy masz tę maturę? i na jakim poziomie ją chcesz pisać? Bo jeśli masz w 2008, to ja bym polecał włączyć se radio bbc, załatwić sobie słownik ang-ang i czytać czytać czytać (nie słownik tylko jakieś artykuły po angielsku oczywiście). i jeszcze są programy na kompa takie jak profesor henry czy supermemo... No.. i jak już wiemy, ze nie ma listy słówek, których trzeba się nauczyć, tak więc każde słówko się przydaje. To tyle mogę się wypowiedzieć... ale kucie tabelek ze słówkami to niezbyt dobry pomysł... lepiej jak już w jakimś tekście są bo widzisz znasz kontekst... Pozdrawiam
Tematyczny indeks słówek z podziałem na zakres podstawowy i zaawansowany zawiera Repetytorium Maturalne Oxford.
napisz do mnie:D moge cos udostepnic za free:) [email]
Witaj,
Polecam www.englishtips.org na tej str znajdziesz zatrzęsienie książek do ściągnięcia za darmo. Powodzenia
HEJ JAK KTOS JEST ZAINTERESOWANY WSZYSTKIMI SŁÓWKAMI Z PROGRAMÓW PROFESOR HENRY SŁOWNICTWO 5.0 ORAZ 6.0 (ZARÓWNO CZĘŚCI 1&2 JAK I 3&4)
TO PISZCIE DO MNIE NA [email]
WYSLE KAZDEMU KTO CHCE ;)
SLOWKA SA ZAPISANE W PLIKU WORD
NIE TRZEBA PRZERABIAC PROGRAMU OD DESKI DO DESKI ;) SLOWKA SA JUZ WSZYSTKIE SKOPIOWANE W SPISIE ;)
JEST ICH PARENASCIE TYSIECY ;) NA SERIO SUPER SIE UCZY
POLECAM DO NAUKI FCE
POZDRAWIAM :):):)
Spis słówek w repetytorium Oxford jest faktycznie dobry, chociaż samo repetytorium mi się nie podobało, przynajmniej patrząc na poziom rozszerzony.
Ale repetytorium jest dostępne na englishtips.org (przynajmniej kiedyś było) :)
hej, polecam świetny sposób na ogarniecie słówek do matury - zajrzyj na stronę fiszkoteka.pl, a konkretnie tutaj: http://fiszkoteka.pl/pakiet/1-slownictwo-angielskie-do-matury-rozszerzonej - masz tu 4498 fiszek ze słówkami do matury, są ułożone tematycznie (94 zestawy) zgodnie z informatorem CKE. nauka metodą fiszek jest przyjemna i skuteczna, zwłaszcza online.
hej, polecam świetny sposób na ogarniecie słówek do matury - zajrzyj na stronę fiszkoteka.pl, a konkretnie tutaj: http://fiszkoteka.pl/pakiet/1-slownictwo-angielskie-do-matury-rozszerzonej - masz tu 4498 fiszek ze słówkami do matury, są ułożone tematycznie (94 zestawy) zgodnie z informatorem CKE. nauka metodą fiszek jest przyjemna i skuteczna, zwłaszcza online.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa