Zwolnienie z matury.Czy warto?

Temat przeniesiony do archwium.
31-41 z 41
| następna
Zwalniaj się, zwalniaj i jeszcze raz zwalniaj. Maturę zdawałam w tym roku i dłuuuugo, bo już praktycznie od września zastanawiałam się, czy wolę pokazać certyfikat, czy też raczej zdawać angielski normalnie. Głupia ambicja podsuwała mi pomysły w stylu: Teraz śmieję się z tych rozterek. Zwolniłam się certyfikatami i z jęz. obcego i z drugiego przedmiotu (też język sobie wzięłam, bo mam z niemca jakiś tam papierek ^_^). Ostatecznie sam polski przysporzył mi tyle stresu, że absolutnie nie żałuję decyzji. Przynajmniej się w środę mogłam się wyspać.

Przesłanie końcowe: zwalniajcie się ludzie, póki możecie!!!
W czerwcu zdalem FCE (na A :) . Napewno zwolnie sie z matury ustnej z angielskiego. Wybieram sie na studia techniczne (elektronika, fizyka ... itp) Mam duzy problem z decyzja czy wybrac sobie angielski na pisemna i zwolnic sie z niego, ponieważ na jednej z uczelni nie dostane punktow za mature z fizyki lub matmy (konkurs swiadectw na Wroclawskiej Politechnice). We wrzesniu ide do 4 klasy i nie wiem co robic. Moze cos poradzicie ?
hej,
w zeszlym roku -starym tokiem -zdalam angieski na 5 na maturze, certyfikatu nie mam zadnego(bo mi sie nie chcialo), ale zdawalam na fil ang. w Szczecinie, jesli kogos to interesuje - nikt tam nie patrzyl na to, czy masz certyfikat( chocby nie wiem ktory), czy nie, byl test i ustny - moje dwie kolerzanki z FCE zdanym na c , oblały, jedna byla zwolniona z matury druga nie, w Szczecinie na oceny z matury nikt nie patrzyl, dlatego radze isc na te mature, przecwiczyc sobie ten stresik i na egzaminie wstepnym juz wiedziec - jak to jest - bo jednak zdawanie FCE i egzaminow wstepnych to zupelnie co innego, matura jest bardziej do wstepnych podoba, pozdrawiam i zycze powodzenia!
ej nie siej zamieszania bo sama sobie zaprzeczasz. skoro nikt nie patrzy na maturę to nie wymagaj od ludzi sadomasochizmu:D:D:D pozdr.
nie sieje zamieszania, nikt (przynajmniej na fil. w Szczecinie) nie patrzyl na wyniki matury, wiec nawet jesli Ci sie noga powinie to sie nic zlego przez to nie stanie, a przecwiczys sobie to i bedziesz wiedziec co Cie czeka na wstepnym! Naprawde warto pomwczyc sie troche wiecej i postresowac na maturze, niz potem ma to z Ciebie wylezc tam gdzie bedziej potrzebna, czyli na wstepnym.
Dalej twierdzę, że ma sensu męczyć się na zapas. Poza tym matura jest zupełnie inna niż egzaminy wstępne. Egz. dojrzałości jest przyjazny dla ucznia, tymczasem egzaminy wstępne są po to, żeby eliminować. To ogromna różnica.
masz całkowitą rację:)
widocznie niektórzy ludzie mają zbyt wiele czasu i zdając maturę(którą NB mogliby mieć o połowę krótszą i mniej stresującą) chcą tę lukę zapełnić. co tam egzaminy wstępne - najważniejsza jest matura;)
darz bór.
a ja Ci zagadnienia na wos wyslalam i nawet mnie nie poprzesz? ;)
coż, jesli tak uwazacie to wasza sprawa, dla mnie nauka na mature z angola i nauka na egzamin wstepny byla jednym i tym samym, wiec zdawanie jednego i drugiego nie zabralo mi duzo wiecej czasu,a dalo potwierdzenie, ze umiem, zreszta jak tu juz ktos napisal egzamin dojrzalosci jest raczej \"przyjazny\" dla ucznia, wiec tym bardziej nie ma sie czym przejmowac - ja maja mature z angola zapamietam jako najprzyjemniejszy egzamin w zyciu, a Wam moge tylko zyczyc powodzenia.
nie miałas zadnego certyfikatu- twoja sprawa, wg mnie po prostu jestes zazdrosna o tych ktorzy maja FCE,Cae. Ja mam B z FCE i w grudniu podchodze do CAE i NAPEWNO nie bede zdawac matury z angielskiego. I tak nikt nie patrzy na swiadectwo. A i jeszcze- matura i egz wstepne to calkowicie cos innego, wiec nie mieszaj. tyle odemnie pa
Wiec ja po raz ostatni, nie zazdroszcze nikomu FCE ani niczego innego! Bo niby czemu mam zazdroscic??? Kazdy moze robic jak chce, a ja tylko powiem, ze zdalam i mature na 5 i testy na fil. ang., a dziewczyny, ktore mialy FCE nie zdaly testow. Dla mnie oba egzaminy byly podobnym doswiadzczeniem . The end z mojej strony w tym temacie.
Jesteście straszni!!! Ja też w tym roku będę zdawała maturę i choć wcześniej nie interesowały mnie specjalnie języki, teraz zamierzam zrobić ZD z niemca specjalnie po to, żeby być zwolniona z matury. W przyszłości jeszcze zdążę załapać się na wiele innych stresujących egzaminów.
Temat przeniesiony do archwium.
31-41 z 41
| następna

« 

Studia językowe

 »

Studia językowe