Zawód: profesjonalny korepetytor.

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć!

Nie znalazłam w bieżących wątkach tego, o co chciałabym zapytać. Pewne pytania pojawiały się już, ale nie w takiej formie.

Na forum wypowiadają się zarówno zawodowi nauczyciele jak i osoby poszukujące, dlatego uznałam, że jest to bardzo dobre miejsce, by zapytać o opinię.

Zauważyłam, że obecnie spada jakość nauczania angielskiego w szkołach. Do tego stopnia, że nauczyciel pyta o zdanie uczniów . Czy możliwe, by ukończył filologię? Musiał - inaczej do szkoły nie wpuszczą. A potem mamy dydaktykę przedmiotu. Na moich studiach była prowadzona tragicznie - miałam wrażenie, że z kwestią JAK nauczyć byłam totalnie sama. Krótko mówiąc: źle się dzieje i dzieje się coraz gorzej. Do tego jeszcze mamy zdalne nauczanie, które nie pomaga żadnej ze stron: ani uczniom, ani nauczycielom.

Dlatego zupełnie nie dziwi mnie tak ogromne zapotrzebowanie na korepetycje (tutaj skupiamy się na angielskim, ale z tego, co mi wiadomo, to teraz nawet z mniej popularnych przedmiotów dzieciaki biorą "korki").

Od 10 lat udzielam korepetycje i nie od zawsze telefony urywały się, to teraz jest już masakra - zapisy mam już na rok 2023. Inna rzecz, że mam swoją metodę (tj. nie idę podręcznikiem, chociaż inspiruję się, tworzę własne materiały, mam swoją sprawdzoną taktykę prowadzenia zajęć i pozwala mi to na utrzymanie się - robię to też legalnie: mam JDG).

Jednocześnie widzę na forach sporo dramatycznych wpisów, że brak pracy; że po urodzeniu dziecka nie chcą wracać na etat itp. Dlatego zastanawiam się, co sądzicie o pomyśle pomagania takim osobom, które poszukują swojego miejsca w świecie pracy/biznesu, by mogły uczyć - dobrze [sic!] - angielskiego i jest tu potencjał, bo zapotrzebowanie jest, ale wielu mogłoby się obawiać, ze to trudne...

Niczego nie chcę tutaj reklamować, żeby była jasność. Szukam tylko informacji, czy taka pomoc w zostaniu profesjonalnym korepetytorem mogłaby zachęcić do tego typu pracy. Poprzez pomoc mam na myśli wszystko: od prowadzenia zajęć, przez materiały aż po zakładanie działalności.

Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie.
Pozdrawiam

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa