angielski na obczyźnie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich bardzo serdecznie! Obecnie znajduję się w środkowej Anglii...Moje plany uległy zmianie - miałem pracować jako care assistant niestety mój język angielski okazał się zbyt słaby i pracuję w fabryce:( Pragnę jak najszybciej zrealizaować swoje plany odnośnie miejsca pracy (mam doświadczenie w tego typu pracy w Polsce). Prośbę swoją kieruję do osób obytych w temacie: jak popracować nad ulepszeniem swojego języka samodzielnie?Nadmieniam, iż mam stały dostęp do internetu. Z góry dziekuję za dobre rady.
Znaleźć anglojęzyczną kobietę (albo obecną wymienić na takową ;). Tylko nie jakąś dmuchaną lalę tylko babkę z charakterem, która w mig Cię do pionu językowo ustawi, bo przy konkretnej kobiecie głupio Ci będzie dukać po angielsku.
Ale zeby nie byla tez za mloda (bez czy z charakterem), poniewaz z jednej strony z loza nie wyjdzie a z drugiej jego ang. nie bedzie lepszy i wkoncu nic sie nie nauczy, oprocz typowych slow potrzebnych do seksu. ;)
A może jednak ktoś mądry się odezwie i zechce pomóc? Dzięki z góry. A ze swoimi radami się wypchajcie!
Jeśli chodzi o akcent rytm intonacjie itp. To Say it Right, lub Książka Bałutowej lub english pronunciation in use, lub ship or sheep itp.
Jeśli chodzi o naukę słówek, gramatyki to: Cała gama profesor henry 1&2 / 2&3 / Konwersacje.
, oraz książka English Grammar in Use i jej podobne części.
oczywiście co do złapania dobrego akcentu to jesteś już za stary, bo w miare profesjonalny akcent trzeba się uczyć jeszcze przed ewentualnie w trakcie początku mutacji głosu noi oczywiście wrodzony "talent" - wiesz mi naprawde talent.
Bo żeby opanować akcent w wieku ponad 18 lat to jest niemożliwe
Cytat: piotr_35l
A może jednak ktoś mądry się odezwie i zechce pomóc? Dzięki z góry. A ze swoimi radami się wypchajcie!

No to czlowieku (bez zadnych manier) jak jestes AZ taki madry (albo mondry) to dlaczego pytasz sie o opinie ktore pozniej lekcewazysz. Nie wiem co oczekujesz - czy to jest po prostu - (ja mam plany - ja musze to miec i koniec kropka).
Wszyscy mielismy i mamy plany - tylko kazdy normalny czlowiek wie, ze niekiedy plany sa tylko planami - nie sa latwe do osiagniecia.
I na twoje lata oczekiwalam odpowiedzi z kultura ....
Choć na twoje pytanie sam powinieneś sobie odpowiedzeć.
Musisz 'zoperacjonalizować', albo niech Ci pracodawca zoperacjonalizuje.
CZYLI: Jaki certyfikat na jaką ocenę albo jaka liczbę punktów masz zdać.
Do tego certyfikatu w najnowszej oczywiście wersji kup sobie (nawet używane na allegro) podręczniki, a jeśli samemu nie umiesz się uczyć zapisz się na kurs. I ucz się do skutku.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie