ESKK, angielski dla początkujących wspomagany Supermemo 2006

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Zapisałem sie na kurs ESKK angielski dla początkujących.
Uczę sie w ten sposób że wieczorem przyswajam sobie nową partię materiału, potem wpisuje z tego materialu 10-15 słów,zdań lub wyrażeń poznanych w tej partii materiału i wpisuje je do supermemo (30-60min). A rano przed pracą o 7 powtarzam materiał z supermemo (10-20min). I staram sie tak codziennie uczyć, każdy dzień tygodnia.
Czy ktos ma inne doświadczenia z ESKK z nauka angielskiego, jak usprawnic proces uczenia.
hmm
Cytat: darekdeante
hmm

Ty nie hmm-ykaj, posmareuj krzesło klejem stolarskim i zasuwaj 3-5 godzin dziennie, za rok opisz swoje doświadczenie. Jesteś uparty jak zwierzę na o. W innym wątku zadawałęś pytania o kurs ESKK, nie interesowały Cie tak naprwdę nasze opinie. Wybrałeśkurs ESKK dla początkujących. Pracujesz nad nim z programem SuperMemo. Za to Cię chwalę. Ale przestań zadawać idiotyczne pytania, pracuj intensywnie i opisz swoje doświadczenia. Kurs ESKK dla początkujących można zakończyć w 32, 16 lub 8 miesięcy. Napisz w ile miesięcy udało Ci się to zrobić wspomagając ESKK programem SuperMemo,ale uwierzyć Ci będzie można nie wcześniej niz za rok.
hmm, a mozna skonczyc kurs eskk w 3 mies?
zamowilem kurs odrazu cały, bo bylo taniej troche
Cytat: darekdeante
hmm, a można skonczyc kurs eskk w 3 mies?
Nigdy nie nauczysz się języka, jeśli będzisz kupował coraz to nowsze podręczniki, kursy i programy żadnego nie kończąc.
Kurs "Angielski w 3 miesiące" został opracowany przez Dr Henryka Krzyżanowskeiego, autora zadań olimpiad języka angielskiego. Warto go przerobić w całości. Tym bardziej że można go dostać z bazą SuperMemo.
Czyli mozna w 3 miesiace nauczyc sie angielskiego biegle?
Cytat: darekdeante
Czyli mozna w 3 miesiace nauczyc sie angielskiego biegle?

Już pisałem na ten temat. Tytuły"Angielski w miesiąc", "Angielski w 3 miesiące", "Angielski w 2 tygodnie, 7 dni, 12 godzin, 32 minuty i 15 sekund" mają tylko znaczenie marketingowe. Nie nauczysz się biegłego używania języka, jeśli nie będziesz konsekwentni uczył się 2-3 godzin dziennie, przez 3 lata. Jeśli będziesz zmieniał podręczniki uda Ci się to w 30 lat!!!

"Angielski w 3 miesiące" Dra H. Krzyżanowskiego jest doskonałym kursem, ale zawartego w nim materiału starczy ci na conajmniej rok.
Z tymi 3 miesiacami to żartowalem. Ale firma ESKK mówi ze wystarczy 15 min dziennie poswiecic na nauke aby oponować ich dwie lekcje. A mi wychodzi jakas godzinka dziennie. Cześć czasu poswięcam na wpisanie nowych słowek do supermemo.
"Ale firma ESKK mówi ze wystarczy 15 min dziennie poswiecic na nauke aby oponować ich dwie lekcje."

Nie wystarczy. To też jest marketing. Trudno jest nauczyć się języka poświęcając na to mniej niż godzinę. Sam to zauważyłeś. Skoro zacząłeś naukę z ESKK, trzymaj się tego. Masz już zajęcia 20 miesięcy na ESKK dla początkujacych, 20 dla średniozaawansowanych i 20 dla zaawansowanych. Rzem 60 miesięcy czyli 5 lat. Błagam: nie proś już o radę przez te 5 lat.
Czyżby nie lubisz dawać rad:)
Cytat: darekdeante
Czyżby nie lubisz dawać rad:)

Wręcz przeciwnie. Ja lubię dawać rady. Świadczyć o tym oże fakt, że głównie ja odpowiadam na twoje pytania. To Ty nie lubisz słuchać rad. Twój Tata wydał kupę forsy na ten kurs, a Ty już szukasz innego "lepszego".

Na tym forum był już post dziewczyny, która miala 19 nierozpakowanych przesyłek ESKK. Ty masz szanse zostać podobnym studentem ESKK.
oj nie nie, bo przesyłki beda przychodzic co miesiac
Cytat: darekdeante
oj nie nie, bo przesyłki beda przychodzic co miesiac

Ona też otrzymywała przesyłki, tylko ich nie otwierała. Tobie grozi to samo, a Tata zapłacił za wszystkie.
Ja kupuje za swoje. A pierwsza przesyłke otworzyłem i co wiecej zaczałem sie uczyc z niej. Mysle ze tak żle nie bedzie.
Kochani! Dla mnie kupywanie coraz to nowszych podrecznikow, jakis programow do nauki to STRATA PIENIEDZY. Kazdy ma swoja metode nauczania. Oczywiscie, gdyz kazdy ma inny mozg. Szanuje to:). Jezyka nalezy sie uczyc samemu. Szkola to malo. Nalezy zadawac sobie pytania do codziennych sytuacji : 'jak to powiedziec po angielsku'?. Sluchac angielskiego. W 90% songow jest amerykanski. Brytyjska wymowa rozni sie ZNACZACO. Dobra metoda jest sluchanie BBC. pozdrawiam
A nauka na kurach ESKK dobra jest?
Cytat: darekdeante
A nauka na kurach ESKK dobra jest?

Bardzo dobra, ale tylko dla dorosłych i inteligentnych ludzi, którzy z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na naukę na kursach stacjonarnych. Tacy ludzie mają silną motywację zależną od celu nauki.

Jeśli planują wyjazd do kraju anglojęzycznego za rok - wybierają kurs ESKK dla zaawansowanych.
Jeśli planują taki wyjazd za 2 lata, wybierają kursy ESKK dla średnio-zaawansowanych, a rok później dla zaawansowanych lub Business English.
Jeśli planują wyjazd za trzy lata, zaczynają od kursu dla początkujących.

W żadnych z tych przypadków nie zadają tysiąca pytań, o wartość tych kursów.

Takie pytania na tym forum są bez sensu. Zapytaj ile osób z tego forum przerobiło chociażby jeden poziom ESKK.
A ja mam ochote przejść 3 poziomy ESKK. Z racji że mam prace, gdzie nie moge sobie pozwolic na kurs stacjonarny wybralem ESKK. Do tej piory przerobiłem 1/4 pierwszego zeszytu ESKK. Codziennie przerabiajac dwa ćwiczenia. Oraz wpisuje sobie nowe wyrazenia do supermemo.
Nie wiem jak niektorzy pisza ze mozna przerobic dwa zeszyty w miesiac. Gdzie juz w jednym zeszycie jest sporo materiału jak dla mnie, tym bardziej ze nie jestem nowicjuszem ang i juz sie go uczylem. Pierwsze lekecje traktuje jako przypomnienie i utrwalenie języka. Na nauke poswiecam codziennie około 1-1,5h.
Rób ćwiczenia dokładnie i nie patrz na innych. Ludzie piszą, że przerabiają 2 zeszyty/mc i ja im wierzę, że to robią. A robią tak dlatego, że chcą w miesiąc osiągnąć to na co inni pracowali latami, a tak się nie da. Co innego przeczytać ten zeszyt, a co innego uczyć się z niego. Pośpiech to jest wskazany przy łapaniu much, a nie przy nauce. Jak czegoś dokładnie nie zrobisz i nie będziesz powtarzał, to się tego nie nauczysz.
hmm
Witam. Jestem w dołku z nauką angielskiego w ESKK przyszły do mnie juz trzy zeszyty a ja przerobilem tylko 1/3 pierwszego. Mam nadmiar pracy zawodowej. Co zrobic aby sie zmusic. Ile nalezy poświęcać czasu aby przerobić 1 zeszyt w miesiącu.
Cytat: darekdeante
Co zrobic aby sie zmusic. Ile nalezy poświęcać czasu aby przerobić 1 zeszyt w miesiącu.

Co robić, by się zmusić? Zdać sobie sprawę, czy tak naprawdę chcesz się nauczyć. Jeśli chcesz, to na pewno znajdziesz te pół godziny dziennie. Przeanalizuj swój rozkład dnia i znajdź najodpowiedniejszy moment. A potem to już tylko przez pierwsze 21 dni ucz się w tym czasie. Choćby się waliło, paliło... ty się ucz. Zobaczysz, że na początku będzie ciężko, ale po tych 21 dniach nauka wejdzie ci w nawyk.
Ile czasu trzeba na przerobienie jednego zeszytu? A to już zależy od twoich zdolności i umiejętności skupienia się. Jednym to zajmuje tydzień innym cały rok.
"A potem to już tylko przez pierwsze 21 dni ucz się w tym czasie. Choćby się waliło, paliło... ty się ucz. Zobaczysz, że na początku będzie ciężko, ale po tych 21 dniach nauka wejdzie ci w nawyk".

A dlaczego akurat po 21 dniach ?? a nie po 10 czy 31 ???
Cytat: Cosmo12
A dlaczego akurat po 21 dniach ?? a nie po 10 czy 31 ???

Nie wiem. Tak mi ktoś kiedyś powiedział. Ty nie myśl dlaczego 21, tylko przemyśl kiedy Ci jest najwygodniej się uczyć i zaczynaj. I nie od jutra (bo jutro będzie zawsze) tylko od dziś.
No własnie tylko tego czasu brak. Zawsze cos jest a nauke angielskiego brak. Zeszyty przychodza. Juz nawet zmieniłem na tempo wolne... ehh
Mam pytanie z racji ze przeszdłem na windows7, supermemo2006 inaczej działa. Tzn mam problem z wpisywaniem polskich liter.
Po nacisnieciu przykładowo alt+l nie wyświetla sie ł lecz włacza sie opcja Question. A poza tym w win7 nie moge uruchomic bezpośrednio kolekcji z rozszerzeniem *.kno.
Co mozna zmienic w ustawieniach aby to funkcjonowało jak w winxp. Dziekuje za podpowiedź
Cytat: darekdeante
Witam. Jestem w dołku z nauką angielskiego w ESKK przyszły do mnie juz trzy zeszyty a ja przerobilem tylko 1/3 pierwszego. Mam nadmiar pracy zawodowej. Co zrobic aby sie zmusic. Ile nalezy poświęcać czasu aby przerobić 1 zeszyt w miesiącu.

Conajmniej 1,5 godziny dziennie. W weekendy rób powtórk, poświęć na to 2,5 godziny.
Nie narzekaj na nadmiar pracy zawodowej, w twoim wypadku nauka języka jest też pracą zawodową. Wstawaj godzinę cześniej, kładź się spać godzinę później. To wystarczy.
Cytat: darekdeante
Mam pytanie z racji ze przeszdłem na windows7, supermemo2006 inaczej działa. Tzn mam problem z wpisywaniem polskich liter.
Po nacisnieciu przykładowo alt+l nie wyświetla sie ł lecz włacza sie opcja Question. A poza tym w win7 nie moge uruchomic bezpośrednio kolekcji z rozszerzeniem *.kno.
Co mozna zmienic w ustawieniach aby to funkcjonowało jak w winxp. Dziekuje za podpowiedź

Przestudiuj dokładnie HELP, przebadaj opcje programu. Sprawdż też opcje WINDOWSów.
Własnie nie mogę znależć tych ustawień.
Temat przeniesiony do archwium.