Problem z włączeniem nowych słów w rozmowę

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć,
Mam taki problem...
Jak uczę się słówek, idiomów, powiedzeń z fiszek to nie mam problemów. Spojrzę na polskie znaczenie i od razu wiem jak to będzie po angielsku. Natomiast mam problem z wprowadzeniem nowych słówek, idiomów etc w życie... W czasie rozmowy... Nawet mi nie przychodzi na myśl aby skorzystać z nowopoznanych słówek... Kurczę.... jest to trochę dołujące... zależy mi na progressie w mowie a wciąż stoję w miejscu...
Jestem wzrokowcem... Jakie macie rady aby wplatać słówka których niedawno się nauczyło w rozmowę?
problem może być w tym, że te słowa nie zadomowiły się, by tak rzec, na stałe u Ciebie
czytaj zapisane słówka po kilka razy, szukaj zdań z ich użyciem i wtedy może się coś zmieni
Garść pomysłów:

szukaj zdań z użyciem danego słówka czy zwrotu. Ucz się słówek w kontekście (słówek pojawiających się w podręczniku/na kursie, w książce/gazecie, którą czytasz, w artykułach przeglądanych w Internecie itd.) - nie samych wyrazów na fiszkach. Jeśli robisz fiszki samodzielnie, zaznaczaj sobie, skąd słówka są, wypisuj przykłady.

Wymyślaj własne zdania przykładowe. Wymyślaj sytuacje, w których mógłbyś użyć danego słowa, zwrotu, idiomu, powiedzenia - np. jeśli właśnie uczysz się nowego powiedzenia, pomyśl o trzech sytuacjach w życiu, gdzie mógłbyś go użyć. Możesz wyobrazić sobie dokładnie całą sytuację (z kim rozmawiasz, co myślisz, czujesz itd., jaka jest reakcja Twojego rozmówcy itd.). Możesz też pisać dialogi z użyciem słów.

Prowadź monologi (wewnętrzne i na głos) z wykorzystaniem nowych słów - będzie łatwiej wplatać słowa, jeśli odpowiednio dobierzesz sobie temat. Pobaw się w wyzwania - ustaw stoper i mów (do siebie) przez trzy minuty bez dłuższych przerw, wplatając w tym czasie 3 wybrane słowa (wypisz je i połóż kartkę przed sobą).

Spróbuj przerzucić się z fiszek PL->EN na EN->EN.
Jak jesteś już na dość wysokim poziomie słownictwa i gramatyki, to warto się uczyć z książek i innych pomocy, które mają wszystkie wytłumaczenia po angielsku. Dzięki temu jak jesteś wzrokowcem w pamięci nie zostaną Ci tylko poszczególne słówka, ale całe zdania i z czasem będzie coraz łatwiej. Zacznij też czytać książki, albo artykuły po angielsku. To znacznie ułatwia.

 »

Inne strony do nauki języków