matura rozsz - czego tak na prawdę się uczyć?

Temat przeniesiony do archwium.
no właśnie, jest pełno repetytioriów, itp. idącego rozdziałami (dom, człowiek, itp.) - ale przecież na maturze pisemnej nie wiele z tego się przyda.

wiadomo, trzeba poćwiczyć troszkę czasy, głównie te do wypowiedzi ustnej - jeżeli zakładam z góry, że chcę pisać opowiadanie, to przedewszystkim czasy przeszłe (simple i continous?), ewentualnie mowa zależna.
a co z resztą ?
druga część to chyba 2 zadania ze słuchu i jedno z tekstu - dopasować nagłówek do gazety, true/false, itp. - więc z czego się można tu przygotować? podstawowe zrozumienie większości czasu (np. że ktoś zamierza, a nie że już to zrobił) wystarczy? a jak nie, to czego więcej się uczyć?

z kolei w pierwszej części matury jest opowiadanie/recenzja/opis/cośtam i...
dwa (dziwaczne jak dla mnie) zadania za które z reguły jest 5% do zdobycia:

-w pierwszym trzeba chyba przekształcić dany wyraz na : rzeczownik/przymiotnik/czasownik (w odp formie), żeby zadanie miało sens

-w drugim uzupełnić zdanie używając podanego wyrazu - tu przydaje się chyba wszystko - mowa zależna, ify, paraphrases (czy jak to się tam pisze) - losowo dobrane.

więc w zasadzie czego się douczyć? co pomoże się bardziej przygotować ? czasy przerabiam w kółko, już nawet prawie je rozumiem, gramatykę również czytam...
edytowany przez magic99: 21 lis 2013
wyucz sięwszystkich zagadnień gramatycznych (nie tylko czasów), rób ćwiczenia, czytaj i pisz po angielsku dając komuś kompetentnemu do sprawdzenia swoje prace
ale co mam pisać po angielsku - tylko opowiadania? przecież to logiczne. nie pytam co mam robić, tylko czego się uczyć! jakie "ćwiczenia" robić ? mam je robić z nadzieją, że na maturze powtórzy się zdanie, w którym mam utworzyć przymiotnik z czasownika?
nie tylko opowiadania, ja na Twoim miejscu pisałbym rozprawki, opowiadania i listy (na podstawe)
co jeśli na maturze bedziesz musial napisać jakieś opowiadanie ze słownictwem, którego nie znasz?
jest mnóstwo ćwiczeń w internecie, podręcznikach, repetytoriach, trzeba tylko chcieć po nie sięgnąć ...
a te ćwiczenia ze słowotwórstwa, cóż, musisz wzbogacać swoje słownictwo zwracajac uwage jakie słowa można utworzyć od innych słów, są też na to ćwiczenia
edytowany przez zielonosiwy: 21 lis 2013

« 

Pomoc językowa

 »

Egzaminy