Problem z ćwiczeniami na stronie

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie

Zabrałam się za samodzielną naukę języka angielskiego. Wykupiłam sobie kurs supermemo i etutor, ale brakuje mi tam typowej gramatyki i ćwiczeń więc korzystam z tej strony.

Mam problem z ćwiczeniami, a raczej odpowiedziami, które moim zdaniem są prawidłowe, a według strony są błędne. Przerabiam ćwiczenia z Present Simple typu Make a Negative.

Przykład.
Susan speaks many languages.

Wiem, że Susan to 3 osoba liczby pojedyńczej więc nie wstawię don't tylko doesn't, ale wpisując zdanie przeczące " Susan doesn't speak many languages" nie zalicza mi tego zdania i wyskakuje jako błąd bo według systemu powinnam wpisać does not. Moim zdaniem doesn't a does not to to samo tylko to pierwsze jest formą skróconą. Czy faktycznie to ja popełniam błąd ?
błąd systemu.
Super dziękuję bardzo.

Kiedyś już próbowałam wykonywać ćwiczenia na tej stronie, ale zawsze kończyło się jakimiś błędami z nie mojej winy co mnie dziwiło i zniechęcało.
Tu były podobne problemy w ćwiczeniach ale zostały naprawione (rzekomo). Nowo znalezione błędy są również na bieżąco poprawiane.
Hmm no ja na 10 pytań 4 mam źle z czego część wpisałam powiedzmy doesn't a wyświetla mi jako błąd i poprawna jest does not, albo np wpisałam doesn't a wyświetla mi się w podsumowaniu moja odpowiedź jako niby wpisałam does not i że to jest źle i poprawna jest does not :O
edytowany przez annaolek: 03 mar 2017
Które to ćwiczenie? Link?
https://www.ang.pl/cwiczenia/873
Jak przerobisz to ćwiczenie teraz to zauważysz że zalicza odpowiedzi w obu formach 'do not' i 'don't' etc.
edytowany przez Aaric: 03 mar 2017
Tak, teraz działa :) Dziękuję wam za pomoc.

A teraz w tym zadaniu również mam problem. https://www.ang.pl/cwiczenia/881

np. My brother don't often zdanie 9, ale w zdaniu 6 My sister pokazuje, że does not jest poprawna, a powinno być don't bo to ja jestem operatorem tak ? Czy się mylę ?
edytowany przez annaolek: 03 mar 2017
w 9 jest liczba mnoga; brothers
w 6 ma byc does
A tak moje niedoczytanie. Czyli Moi bracia jako, że jest ich dwóch lub kilkoro podchodzi pod liczbę mnogą czyli don't, a moja siostra czyli ona bo o niej jest zdanie jest doesn't bo 3 osoba liczby pojedyńczej tak? A np. Our daughter ? Też będzie doesn't bo tak czy siak zdanie mówi o niej czyli o 3 osobie liczby pojedyńczej ?
tak
Nic nie zmieniałem w ostatnim czasie, system od zawsze jak pamiętam akceptuje zarówno `doesn't` jak i `does not`. Jakiś czas temu zrobiliśmy generalny przegląd ćwiczeń i poprawiliśmy wszystkie usterki jakie znaleźliśmy. Jeśli coś ominęliśmy - czekamy na szczegóły.
Wszystko już jest dobrze, ale był błąd np że does not było źle i przekreślone, a poprawna odpowiedź to does not czyli to samo.
Cytat: annaolek
Zabrałam się za samodzielną naukę języka angielskiego. Wykupiłam sobie kurs supermemo i etutor, ale brakuje mi tam typowej gramatyki i ćwiczeń

A ja robiłam gramatykę z supermemo, jest taki kurs z samą gramatyką w portalu:
https://www.supermemo.com/pl/content/gramatyka-angielska
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Grammar is fun