Nauka języka, co w moim przypadku?

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć chciałem się was poradzić.
Mam 24 lata w szkole uczyłem się angielskiego ale niestety po zrobieniu testu językowego okazuje się że jestem na poziomie A2 i mam zacząć B1.
W tej chwili zacząłem sobie powtarzać wszystkie czasy angielskie, bo wszystko mi się po mieszało. Codziennie powtarzam sobie jeden.
Jak dalej się uczyć? Czy lekcje przez Skype do dobra metoda w moim przypadku, czy mój poziom jest zbyt niski na taką metodę?
Staram się codziennie przeznaczyć na angielski minimum 30 minut. (średnio raz w tygodniu się zdarzą że nie znajduje jednak czasu). Dodatkowo staram się przy wykonywaniu codziennych czynności słuchać BBC przez co najmniej godzinę dziennie, podobno to też pomaga?
Jakie macie rady do nauki języka w moim przypadku? W szkole angielskiego nie lubiłem, ciężko mi wchodził... Teraz mam motywację żeby się nauczyć...
z tymi czasami, to staraj sie tworzyc zdania alb robic cwiczenia np. z naszego forum.
Pamietaj 'no pain- no gain'.
Jestem przekonana ze czytanie ksiazek dostosowanych do twojego poziomu tez bedzie pomagalo.
Staraj sie nauczyc 5 nowych slow na dzien - i uzywac je w zdaniach.
A co z native spekarem, warto wydać kasę na dwie godziny tygodniowo czy to jeszcze nie ten etap na konwersacje?
Ile czasu zajmuje przejście z poziomu a2 do b1 ?
Ja bym poszukala osobe na gumtree, ktora moze chcialaby porozmawiac. Rozejszyj sie tez, czy w twoim miejscie niema klubow ang. gdzie przychodza nativi - wiem ze w Krakowie taki bywal.
Ja bym radziła zrobić sobie konkretny plan nauki, tak, żeby jak najczęściej mieć kontakt z językiem, i żeby robić coś co Cię interesuje. Im więcej ćwiczenia języka tym lepiej:)
Motywacja to podstawa, teraz wystarczy tylko znaleźć Twój styl nauki.
Jeśli chcesz możemy porozmawiać na Skypie, mój mail to [email]
Polecam słuchanie normalnych ludzi. Np. youtuberów, youtuberów-nauczycieli, TED talks. Wsród milionów mówców na pewno znajdziesz coś, co cię zainteresuje i na poziomie językowym, którzy pozwoli Ci wiele zrozumieć. I zetkniesz się różnymi wersjami języka.
Jestem w takiej samej sytuacji, co Ty i mogę Ci powiedzieć, co ja robię:
1. Jako, że jestem wzrokowcem i lubię kolorki, to polecam gazetkę English matters. Różne ciekawe tematy z dnia codziennego, do tego część artykułów tam zawartych można posłuchać na stronię wydawnictwa.
2. Stara, ale jara książeczka "Mówimy po angielsku". Masz tam króciutkie lekcje, każda lekcja zawiera krótki dialog udźwiękowiony na dołączonej płytce, do tego pokrótce wyjaśnioną gramatykę z danego tematu.
3. Czytanko to powieści wyd.Edgard, są na różnym poziomie zaawansowania, do niektórych dołączona jest płytka i masz audiobooka. Poza tym książeczki wyd. 44.pl, napisane na poziomie a2 na oko, jedna strona po angielsku, na drugiej masz wytłumaczone po polsku wszystko. Z ich strony za około 5zł możesz pobrać audio wersję danej powieści.
4. Gramatyka to polecam Angielski w tłumaczeniach.
5. Ogólne ogarnięcie językowe to Angielski - sytuacje, wyd. Preston Publishing.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Egzaminy