Powrót z językiem.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich
jako ,że jest to mój pierwszy post , chciałbym się przedstawić, mam na imię Kamil , 26 lat i bardzo potrzebowałbym Waszej pomocy.

Zdaję sobie sprawe ,że takich tematów było mnóstwo, lecz przewertowałem wujka google i ogrom informacji mnie przerósł, wiem jak to jest odpowiadać ciągle na podobne pytania gdyż sam jestem w pewnej dziedzinie sportowej całkiem doświadczony i pomagam ludziom na forum często powielaja się podobne pytania i chociaz to robię dłuższy czas to chetnie pomagam i póki co sprawia mi to przyjemność, wiec może ktoś po raz kolejny pomoże mi tutaj, byłbym dla osoby bardzo wdzieczny , ok, do rzeczy:

Tak jak napisałem mam 26 lat i ukończyłem szkołe średnią(technikum) i praktycznie językiem nie operuje w ogole od powiedzmy 6 lat, w szkole nauka jezyka sprawiała mi przyjemność więc sie uczyłem i wydaje mi się ,że nawet niezłe mi szło. Przyszedł moment ,że mam możliwość wyjechania do Norwegii do pracy(oczywiście po znajomości bo jak inaczej) lecz niezbędny jest język angielski na poziomie mocno komunikatywnym (B2)
Mam czas na nauke do lutego-marca 2017, wiec powiedzmy 6 miesięcy także całkiem sporo.

Myślałem o systemie takim aby poziom A1-A2, robić sam, a poziom B1-B2 z pomocą korepetytora albo szkoły językowej. Wiele rzeczy pouciekało z głowy wiec wydaje mi się, że powinienem zacząć od podstaw i sobie je przypomnieć.

Więc miałbym 2 pytania do ekspertów w temacie
1)Czy czysto teoretycznie takie podejscie z nauką ma sens? Czy może znacie jakieś lepsze metody?
2) Jako ,że w zamierzeniu podstawy chcialbym sie uczyć sam, potrzebowałym odpowiedniej książki(tak wole uczyć sie z ksiązki, lecz jeżeli kursy online sa zdecydownie lepsze to bede uczył sie online) gdyż internet jest zawalony tak najrożniejszymi kursami ,że już sam nie wiem co wybrać. Wychodze z wniosku ,że nie ma nic za darmo i jak jakas książka albo kurs online ma świetna możliwość nauczenia się jezyka, to musi swoje kosztować.

Troche się rozpisałem i dziękuje , że chociaż chciało Wam się przeczytać to co napisałem:)
Pozdrawiam!!
Zanim wypowiedzą się eksperci to powiem Ci, że jestem w podobnej sytuacji.
Wg mnie powinieneś jednocześnie realizować cztery elementy.
Po pierwsze, załatw sobie jakiś program wspomagający naukę słów. Polecam Profesor Henry.
Po drugie, ucz się gramatyki z podręczników a wątpliwości rozwiewaj właśnie tutaj na forum.
Jeśli nie jesteś całkiem zielony to najlepiej jakbyś rozpoczął od English Grammar In Use.
Gdybyś chciał podręcznik po polsku z analizą i dużą ilością przykładów to polecam
Leon Leszek Szkutnik - Gramatyka języka angielskiego.
Po trzecie czytaj i słuchaj uproszczonych wersji książek. Doskonale sprawdzą się pozycje
wydawnictw Macmillan Readers, Express Publishing i Penguin Readers.
Po czwarte znajdź osobę do speakingu np. przez skype.
edytowany przez Michael_Corleone: 02 wrz 2017
Michael_Corleone, Bardzo dziekuje,że poświeciłeś swój cenny czas i mi odpowiedziałeś na pytanie, wygląda na to ,że podałeś mi wszystko na tacy, dokładnie o takie coś mi chodziło. Pozdrawiam!!
Gdyby te podręczniki okazały się dla Ciebie zbyt proste
to w tym temacie https://www.ang.pl/forum/nauka-jezyka/256158 jest kilka pozycji
dla bardziej zaawansowanych.