Czy dobrze zaczynam?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Zacząłem uczyć się angielskiego, jedynie pisanie i czytanie ze zrozumieniem, uczy mnie korepetytor, zaczęliśmy od ODMIANA CZASOWNIKA BYĆ „TO BE” W CZASIE TERAŹNIEJSZYM (PRESENT SIMPLE) czy to jest poprawne? że od tego się zaczyna, ile jest tych czasów w angielskim, i co w ogóle jeszcze przede mną ?
Też pamiętam że ESL zaczyna się od pronouns I you he she it etc a nastepnie jak je odmieniać z czasownikiem to be.
Czyli dobrze zaczynam? I co jeszcze przedemną ?
lata a lata nauki...:-)
ale zaczynamy od... I am a man, I am 20 years old, pozniej...I live in, my name is....
To dobrze zaczynam?
jak lata nauki? mój korepetytor jak pytałem to mówił że w 1,5 roku można się bardzo dobrze nauczyć, mi tylko chodzi o pisanie i czytanie ze zrozumieniem, mowy nie potrzebuje
>>>mój korepetytor jak pytałem to mówił że w 1,5 roku można się bardzo dobrze nauczyć,
no, to umowmy sie, ze za 1.5 roku napiszesz nam ile sie nauczyles.
A tak z ciekawosci jakie kwalifikacje ma korepetytor, bo wszystko jest mozliwe...
nie wiem , uczy niby języka od lat, jest też chyba wykładowcą,ale mam sprawę, może ktoś mi odpisać? bo nie ma tam na Polski przetłumaczone co to znaczy :

I was not
you were not
he/she/it was not


we were not
you were not
they were not

Was I?
Were you?
Was he/she/it?

Were we?
Were you?
Were they?

I am not
you are not
he/she/it is not

we are not
you are not
they are not

Am I?
Are you?
Is he/she/it?

Are we?
Are you?
Are they?

I tu nie rozumiem ...
I'm not a doctor. (Nie jestem lekarzem) Dla czego przed doctor jest a ??
I'm not a doctor. Dla czego nie jest (Ja nie jestem lekarzem) skoro jest I'm na początku?
I'm not a doctor. Dla czego nie jest (Ja nie jestem lekarzem) skoro jest I'm na początku? bo po angielsku 'Ja nie jestem (lekarzem)' = I am not a doctor. Taki szyk ;))
nie rozumie, możesz napisać w miarę przejrzyście?

i co z resztą tekstu ?
Cytat: pdgpdg
nie rozumie
nie rozumiem
Cytat: pdgpdg
Dla czego
Dlaczego

was/were to czas przeszły czasownika "być"
i co z resztą tekstu ? you're in luck. Normalnie nie polecam uciekania się do 'google translate' ale w twoim przypadku zrobię wyjątek ;))
Justyna z tego vloga https://www.youtube.com/channel/UCDFnHBJDdG4rdYXOOUIAc3A/featured bezpłatnie udziela konsultacji telefonicznie. Polecam jej zadać to pytanie.
google translator robi błędy
i dla czego a przed doctor, a jak by było (I'm not doctor) to co by to znaczyło ?
'a' to jest przedimek. Te pytania zadaj korepetytorowi albo poczytaj sobie np. na tej witrynie w dziale gramatyka o przedimkach.
a to pewnie po jakimś czasie dojdziemy do tego
tylko mam pytanie ile jest tych czasów i co jeszcze przede mną do nauki ? same słówka uczy się na końcu ?
czasy mozesz tutaj sprawdzic na forum pod 'gramatyka' i przeciez 'I' i 'you' i 'he' i 'she' to tez sa slowa, ktore juz teraz sie uczysz. Tak samo z 'am' i 'are' i 'we' to tez sa slowa....
Temat przeniesiony do archwium.