Bejotko!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Moim zdaniem ten kurs(książka+supermemo+nagrania mp3) nie jest najlepszym wyborem-nagrane są tylko czytanki i słówka (wyrażenia), reszta ćwiczeń nie posiada nawet transkrypcji fonetycznej! Moim zdaniem o wiele lepszy jest "Angielski w 3 miesiące" wydawnictwa Pons (wszystkie ćwiczenia mają nagrania). Zapraszam do dyskusji innych (mile widziany Pan Bejotka).
Twoje pytanie jest nieprecyzyjne. Nie wiadomo o jaki kurs chodzi. Jeśli masz na myśli "Angielski? No Problem!", to są dwa wydania różniące się tzw "silnikiem".
"Angielski? No Problem!" z silnikiem MSM i "Angielski? No Problem! Plus" z silnikiem SuperMemo UX. Oba są lepsze od pakietu "Supermemo Angielski w 3 miesiące" m.in dzięki nagraniom mp3.

Ja osobiście wyżej cenie wersję z MSM, ale ta z SuperMemo UX jest również bardzo dobra, dla początkujących użytkowników, którzy nie będą tworzyli własnych baz może być nawet lepsza.

nagrania mp3 zastępują kasety magnetofonowe lub płyty CD z pakietów "Supermemo Angielski w 3 miesiące".
Tak, właśnie chodzi mi o "Angielski? No Problem!" z silnikiem MSM - poziom podstawowy. Zawiera ona wyłącznie czytanki i słówka w formacie mp3. Nie posiada natomiast nagranych ćwiczeń, dialogów, itp. - do nich nie ma również transkrypcji w książce.
Cyt.: "Zawiera ona wyłącznie czytanki i słówka w formacie mp3. Nie posiada natomiast nagranych ćwiczeń, dialogów, itp".

Słówka, ćwiczenia i dialogi są w bazie SM, musisz ten program zainstalować i nauczyć się z niego korzystać. Pomoże Ci w tym ebook Pawła Wimmera. Poszukaj w sieci.
Dokładnie sprawdziełem "Angielski No problem!" poziom podstawowy, więc wiem o czym mówię. Czy mógłbyś się do tego ustosunkować?
Zainstaluj program i zacznij z nim pracę. Zdaje się, że oglądałeś tylko spis zawartości płyty CD. W przeciwnym razie zaquważyłbyś, że to nie tylko słówka i mp3.
Wersje kursów kompleksowych z serii "Bez Problemu", bez "Plusa" są uboższe od wersji z "Plusem" i różnią się nie tylko rodzajem programu SuperMemo, ale również materiałem dla SM. Wersja bez "Plusa" to tylko nagrania dialogów i słówek. Na płycie nie znajdziecie żadnych wyjaśnień czy ćwiczeń gramatycznych, które są tylko w książce.
Lukashek, przyznaję Ci rację, baza dla SuperMemo UX (tej z plusem) jest rzeczywiście lepsza, natomiast sam program SuperMemo w wersji MSM jest o całe niebo lepszy od SuperMemo. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają lepiej i na dłużej nauczyć się zawartego w bazie materiału, dużo łatwiej nauczyć się wymowy.

Pakiet "Angielski? No problem! Plus w przyszłości może konkurować z programami EuroPlus +, już w tej chwili jest lepszy od Tell Me More. Dla początkujących może nawet być lepszy od wersji MSM, ale tylko dla bardzo początkujących.

Program SuperMemo UX został napisany przez początkującego programistę, "który wprawdzie bardzo dobrze zna słownik, ale niestety nie umie pisać wierszy".
Poza tym założenia do programu napisał mu ktoś bez profesjonalnej analizy wersji MSM.

Żartobliwie nazywam SuperMemo UX - "Full Recall Elegant".

To taka analogia: gdy na naszych drogach ukazał się samochód POLONEZ, to ktos z warszawskiej Pragi nazwał go "TARPAN ELEGANT".
Temat przeniesiony do archwium.