LAUREACI OLIMPIAD

Temat przeniesiony do archwium.
Mam niezwykle głupie pytanie, a brzmi ono:
Kto zostaje laureatem olimpiuady językowej? Tzn. osoba która napisała ją najlepiej na całą Polskę, czy może wszystkie które przekroczyły pewien limit punktów w trzecim etapie, czy też może kilku najlepszych??
O ile wiem: kilkunastu najlepszych (różne liczby z różnych przedmiotów)
Na pewno będzie to napisane w regulaminie konkursu :-) Trzeba tylko poszukać.


A o jakie "olimpiady" chodzi? Tzn. ogólnopolskie/wojewódzkie ; poziom gimnazjum/liceum?
Ogólnopolska, licealna. Tzn. zwalniająca z matury.
Z biologii np. było w tym roku 5 laureatów I stopnia, ale są jeszcze kolejnych stopni i finaliści. z angielskiego pewnie jest podobnie
Jeśli chodzi o Olimpiadę Języka Angielskiego, to sprawa ma się tak:
"Z liczby 55 uczestników finału olimpiady 20 uczestników, którzy uzyskali najlepsze wyniki
otrzymuje tytuł i uprawnienia laureatów olimpiady, pozostali to finaliści. "

więcej w wytycznych XXVII OJA -> http://ifa.amu.edu.pl/fa/files/wytyczne_XXXII_OJA.pdf

pozdrawiam
O.
Witam, ja chce wygrać taka olimpiadę xD i być zwolniona z matury! Czy jest tu ktoś komu się udało i może poradzić jakieś wskazówki jak się przygotować do takiego konkursu by być zwolnionym z matury? Może podacie jakiegoś linka z informacjami o tej olimpiadzie.

Z góry dzięki=)
Pozdrawiam
Checi nie wystarcza. Trzeba jeszcze duzo pracy, talentu i szczescia.

Jesli jestes w 1/2 klasie i jestes zdolna to masz calkiem spore szanse przejsc do finalu za rok, gdzie juz liczy sie glownie szczescie.

Dodam moze jeszcze, ze na takim finale wymagana jest pewna znajomosc kultury/historii krajow anglojezycznych.
No jestem w 3 klasie ale parę godzin codzienni z angielskim i w ogóle non-stop english czyli radio, piosenki, telewizja, BBC Learning English i w ogóle mówienie w domu po angielsku, tłumaczenie z Wikipedii artykułów. Co jeszcze polecacie do nauki? Naprawdę pragnę tą olimpiadę wygrać, żeby mieć maturę z głowy i przez to mniej stresu.
I właściwie jaka jest data takiej olimpiady?

Kto jeszcze brał lub chce brać udział w tej olimpiadzie?
Kto może jeszcze coś poradzić?=)


Pozdrawiam
Pierwszy etap jest jakos w tym roku, chyba pazdziernik-listopad. Sprobowac nie zaszkodzi, ale jesli nie wybierasz sie na anglistyke to moim zdaniem nie ma sensu uczyc sie historii/kultury krajow anglojezycznych (to nie jest godzinka nauki czy dwie; nie masz poza tym zadnej gwarancji ze znajdziesz sie w finalowej dwudziestce), w koncu trzeba sie tez uczyc do matury.

Nic ci w szkole o tej olimpiadzie nie mowili?
A z ciekawosci: z kim w domu rozmawiasz po angielsku?
ad Kasjopejka

W linku, który podałem do wytycznych OJA, kryje się odpowiedź na Twoje pytanie dotyczące dat :)
Ściągnij sobie plik, poczytaj, posprawdzaj daty i zakres materiału.

Jeśli w Twojej szkole odbywała się OJA, to nauczyciel powienien dysponować materiałami z lat poprzednich do etapu szkolnego (test i klucz).

I pamiętaj, będziesz rywalizować z 20,000 ludzi, którzy też chcą tę olimpiadę wygrać... :)))

O.
Masz rację, do matury już coraz mniej i trzeba naukę dobrze rozłozyć w
czasie.

>Nic ci w szkole o tej olimpiadzie nie mowili?

Przez dwa lata mieliśmy wredna nauczycielkę, która droczyła się z jedną pyskatą dziewczyną z klasy. Kobieta nic nie robiła i była nie życzliwa.
Teraz na szczęście się zmieniło, mamy nowego nauczyciela=)

>A z ciekawosci: z kim w domu rozmawiasz po angielsku?

Hmmm, właściewie tą rozmowę można nazwać bierna rozmową xD bo ja po prostu staram się powtarzać to co mówię po polsku w angielkiej wersji, często robie to po cichu xD, czasem porozmawiam trochę z braci ale nie są zaawansowani niestety, kiedyś może wejdę na Skype'a i pogadam z Native Speaker'ami ;)
dzięki=)



Najważniejsza jest motywacja;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia