Jak wygląda cz. ustna w II etapie?

Temat przeniesiony do archwium.
Jak wygląda część ustna w II etapie olimpiady? Czy odpowiada się samemu przed komisją czy z innymi uczestnikami? Czy trzeba mieć już opracowany temat, czy tam dopiero zadają pytania? I czy lektury wybiera się samemu czy w ogóle nie wiadomo na co się trafi??? Pomóżcie, bo nie mogę opisu nigdzie znaleźć a moja nauczycielka to nic nie wie na ten temat :/
Witam

Gdzieś to jest napewno.. wiem bo w zeszłym roku przebrnęłam przez chyba wszystkie tematy na tym forum.. ;P Ale jeśli chcesz kompendium, to coś tu z cudzych i własnych doświadczeń mogę sklecić.. ;)
Część ustna jest indywidualna. Można za nią dostać w sumie 110 punktów: (x/10 za wiedzę + y/10 za język)/2 = z/10 ;) po czym mnożymy otrzymany wynik razy 11 i to daje ileś-tam-punktów/110. Nie wiem kto to wymyślił ale tak jest.
Ale dość tego. Już przechodzę do sedna. ;) Etap ustny trwa dla każdego uczestnika ok. 15 minut. Na początek - ale to zależy zapewne od komisji - zadają Ci jakieś pytanko tylko żebyś się jakoś rozkręcił(a). Mnie spytali skąd jestesm i takie tam. Także całkiem miło. Później możesz dostać jakiś temat z "general topics" umieszczonych w wytycznych.. I lepiej się do tego przygotować.. Bo mnie na tym właśnie zagięli w zeszłym roku. Paradoksalnie okazuje się że nie tak łatwo opowiedzieć z marszu o brytyjskiej modzie czy teatrze współczesnym ;p Po tym przejdziecie pewnie do kultury i literatury. Musisz mieć ze sobą listę opracowanych lektur (musisz wybrać sześć - trzy z lit. brytyjskiej, 3 z amerykańskiej, pełna lista jest w wytycznych, np. na woe.edu.pl), którą przedstawisz komisji. Nie będą Cię raczej pytać ze wszystkich: zazwyczaj wybierają tylko dwie, ew. może trzy. I odnosząc się do lektur mogą spytać o historię - np. tło historyczne lektur.. A stąd już płynne przejście do innych zagadnień historycznych.. I tu już loteria ;)

Powodzenia :)