Konkurs z języka angielskiego dla gimnazjum

Temat przeniesiony do archwium.
31-51 z 51
| następna
A u mnie 5 listopada. Jak tam przygotowania?
świetnie ;]
o ile w tamtym roku na rejonowym z kultury była tylko wiedza u Wielkiej Brytanii a i tak ta część testu poszła najgorzej, tak w tym roku dali i GB i USA. także w wielkopolsce ciekawie.
A u mnie oczywiście dali regulaminy do wszystkich konkursów z wyjątkiem angielskiego. Mam nadzieję, że na dniach się pojawi i nie będzie wielkich zmian. I mogliby bardziej precyzować co będzie na tym konkursie, a nie piszą: ''zagadnienia gramatyczne''. Oglądałem regulaminy z innych województw i te ''zagadnienia gramatyczne'' są wypisane np. I etap: czas ten , ten i ten. A u nas bardzo uogólniają .

P.S życzę powodzenia wszystkim ;p
u nas tak dokładnie nie piszą, ale za to po przeczytaniu regulaminu ze świętokrzyskiego poraziła mnie ilość lektur pomocniczych. za to z tego co przeczytałam, wynika że na wojewódzkim tylko materiał wykracza poza gimnazjum u was, a z kolei u nas tylko etap szkolny jest oparty na podstawie programowej.
mnie już nauczyciel zaczął zasypywać kserówkami ;p
U mnie, w śląskim jest 9 listopada. ^^ Z realioznawstwa mam tylko GB i Irlandię Płn. Gramatyka w miarę do ogarnięcia, a słówka, tzn: Człowiek, Dom, Szkoła, Praca, Życie rodzinne i towarzyskie, Żywienie, Zakupy i usługi, Podróżowanie i turystyka, Kultura, Sport, Zdrowie, Nauka i technika, Świat przyrody, Środki masowego przekazu, Życie społeczne, mogę wam wysłać, bo zdobyłam repetytorium w którym dokładnie są tak podzielone działy. Więc pisać jak zainteresowani :D
też jestem ze śląskiego ;))
także mam książkę z takimi samymi działami jakie są podane w zagadnieniach do konkursu, zakupiłem ją bodajże w biedronce ;D
gramatyka nie jest jakoś wybitnie trudna, ale moje słownictwo to porażka ;/
teraz tylko kuć słówka i spokojnie czekać na dziewiątego. :D
Co do słownictwa, będę wdzięczna jakby ktoś mógł je zeskanować i przesłać mi na maila :)
[email]
Hej wam :). też jestem ze śląska. moje kulturoznastwo jest masakryczne, słówka z repetytorium powiedzmy nie aż tak jak ta nieszczęsna kultura no a gramatyka... mam głowędo gramatyki. tylko wkuć "wzory" i kiedy je się używa :)

Reperytorium macie na chomiku. :) w wersji PDF.
U mnie konkurs już jutro ;o
Cytat: nonline
U mnie konkurs już jutro ;o

I jak poszło? ;))
No, to chyba jako jedyny jestem już PO. Łódzkiej. Wszyscy nauczyciele współczują nam tego testu. Ach, głupi byłem wybierając angielski. Historia Sztuki była lepsza. No cóż, poziom był CAE. Słowotwórstwo okropnie trudne i niejednoznaczny tekst. Mam +40/80.
Ja też po. Konkurs na pewno był dużo trudniejszy niż w tamtym roku. A jak napisałem ? Zupełnie nie wiem... Pewnie jakieś wstępne wyniki będą w poniedziałek jak sprawdzą nauczyciele w naszej szkole ;p
heh.. ja właśnie wróciłam ze szkolnego. i też mam wrażenie że w tamtym roku poszło mi lepiej... :D
i jak wyniki ?
Grubo przesadzone jest twierdzenie, że tegoroczna olimpiada dla gimnazjów była na poziomie CAE, awkardrelief... ;)
Ale w jakim województwie ?
i jak tam ? :)
kiedy macie etapy rejonowe ? :)
Ja wczoraj pisałem II etap, był dosyć łatwy w stosunku do I, więc będzie trudno się przebić, bo przejść do III może tylko 50 osób. Wyniki mają być w pon. A u was ?
U nas było 18 grudnia. Pisaliśmy rano, na miejscu sprawdzają. Z całego powiatu przeszła jedna osoba <pozdrawiam>. Mi niestety zabrakło 1,5 punkta, bo zmienili regulamin (wg poprzedniej wersji bym przeszła xD ). Mam nadzieję że inni mieli więcej szczęścia, bo u nas wyniki fatalne :)
ja również zatrzymałam się na rejonówce :D
Ode mnie przeszły zaledwie 2 osoby :)
Temat przeniesiony do archwium.
31-51 z 51
| następna