Repetytorium leksykalne na trochę wyższym poziomie, porzebna rada.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, jakiś czas temu poszukiwałem repetyrium leksykalne, co by wzbogacić zasób słownictwa, polecono mi wówczas 'Repetytorium Donaty Olejnik'. Niedawno przerobiłem do końca tą książkę i chciałbym prosić o poradę co do kolejnego reptytorium lub książki o nieco bardziej skomplikowany słownictwie. Jeśli był taki temat to poproszę o link.
btw bardzo polecam tą pozycję, bardzo mi pomogła!
Pozdrawiam
Jest kilka innych podobnych pozycji. Naprawdę trudno powiedzieć, która jest lepsza. Poszukaj na stronach wydawnictw EDGARD, LINGO, OXFORD i innych np Longmana.

Może warto zmienić podejście do nauki słówek, n.p. zacząć czytać książki i szukć w nich nie znanych Ci słówek, lub słówek o innym znaczeniu (niż znane Ci.

Z powieści polecam książki-podręczniki opracowane pod kierunkiem Prof. Jemielniakam (www.telbit.pl), pozycje biznesowe znajdziesz na tronie www.poltext.pl

Książki literackie lub fachowe to najlepsze repetytoria.
Dziękuje za odpowiedź. Oprócz nauki z repetytorium, czytam artykuły na anglojęzycznych stronach, oglądam seriale itp. Repetytoria są o tyle fajne, że nauka słówek jest uporządkowana tematycznie, są czytanki i ćwiczenia.

Spróbuje z zaproponowanym przez Ciebie powieściami. Jeszcze raz dziękuje za tak rzeczową odpowiedź. :)