Książka do podszlifowania i rozwijania języka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich!

Tak jak w temacie, poszukuję idealnej książki do uzupełnienia braków w języku angielskim, jak i efektywnego jego pogłębiania. Jeżeli chodzi o mój poziom, to mogę powiedzieć tyle, iż moja matura z języka angielskiego (podstawowa), to 90%. W szczególności chodzi mi o poprawę składni, w miarę szybkiego zapamiętania zawiłości we wszystkich czasach i rozwinięcia wypowiedzi w wyższym stylu. Cena takowej książki nie gra roli. Czy ktoś z Was mógłby mi coś takiego polecić?

Pozdrawiam

PożeraczKsiążek
Polecam:

"Angielski w tłumaczeniach - Gramatyka" wydawnictwa Preston Publishing.
Odnośniki do takich książek znajdziesz na konkurencyjnej stronie:
http://angielski.edu.pl/
Zdecydowanie polecam Ci Angielski-korepetycje 2, Andrzeja Michalskiego.
http://www.angielski-korepetycje.pl - to strona wydawnictwa.
Możesz je także kupić w wybranych miastach Polski, bo chętnych do jej dystrybucji jest coraz więcej.
Podepnę się do tematu, szukam książki ze słownictwem dla zaawansowanych w ćwiczeniach, jednak takiej, która miałaby do kilku słówek kilka ćwiczeń. Wtedy mam szansę je zapamiętać przez ćwiczenie ich użycia, a jeżeli mam słówka wypisane tylko do jednego jak np BJ'u Thomasie czyw w 'Vinsie' to ciężej mi się ich uczy, bo po prostu muszę się ich uczyć osobno, przepisywać, itd.
Ktoś coś poleca? Koniecznie dla zaawansowanych (C1), ewentualnie wysoki poziom średniozaawansowany.
Szczerze mogę Tobie polecić zestawy - fiszki do podszkolenia się w temacie. Na stronie www.fiszki.pl możesz zrobić sobie test, który podpowie Tobie na jakim etapie i jaki zestaw będzie dla Ciebie dobry. Jest to innowacyjna metoda nauczania. Bardzo przejrzysta i przede wszystkim skuteczna. Dzięki czemu cały proces zapamiętywania przychodzi po prostu łatwo :)
Polecasz fiszki, już ktoś mi polecał te zestawy a jak to wygląda cenowo orientujesz się?
Proszę wejść na wskazaną w poprzednim mailu strone www i sprawdzić.
oczywiście miałam na myśli poprzedni wpis
Same zestawy nie wychodzą drogo. Tak naprawdę zależy w jakiej dziedzinie chciałabyś się podszkolić. Jest wiele różnych rodzajów fiszek w zależności od Twojego zapotrzebowania na pewno na ich stronie (www.fiszki.pl) znajdziesz coś dla siebie :)
Moim zdaniem zamiast decydować się na zakup drogiego podręcznika, warto najpierw zapoznać się z darmowymi kursami online, dzięki którym poznasz najłatwiejszą i najprzyjemniejszą dla Ciebie metodę nauki. Braki - jak je nazywasz - można uzupełniać na bardzo wiele sposobów. Jeżeli nie odpowiada Ci system fiszek oferowany przez Quizlet.com, przetestuj Memrise.com o charakterze serwisu społecznościowego.
edytowany przez moderatora: 15 kwi 2015
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie