Uzupełnij każde z niedokończonych zdań tak, aby zachować znaczenie zdania wyjściowego.

Temat przeniesiony do archwium.
15.1. James was unaware of his girlfriend’s plans for Christmas.
SLIGHTEST
James ___________________________ his girlfriend’s plans for Christmas.
James didn't have the slightest idea of his girlfriend's plans for Christmas.
15.2. Sheila was late for school because she didn't leave home early enough.
IF
Sheila ___________________________________ home early enough.
Sheila wouldn't have been late for school if she had left home early enough
15.3. They failed to arrive at the party and they forgot to call to inform us about it.
ALSO
Not __________________________________ forgot to call to inform us about it.
Not only did they fail to arrive at the party but also forgot to call to inform us about it
15.4. ‘What do you intend to do?’, I asked.
INTENTION
I asked him ___________________________
I asked him what was his intention
1 dałbym 'about' zamiast 'of'
2 ok
3 ok
4 popraw szyk
4 I asked him what his intention was
@ Zielonosiwy
Cytat:
1 dałbym 'about' zamiast 'of'
2 ok
3 ok
4 popraw szyk

2 jest NIE OK. To zdanie ma 2 zle zastosowane czasy WOW

tak jest normalnie past simple:
Sheila wouldn't BE late for school if she LEFT home early enough.

to jest smieszne:
Sheila wouldn't have been late for school if she had left

nie ma czegos takiego jak present perfect plus past perfect w jednym zdaniu razem ....jakies dziwne metody tlumaczenia czasow na polski bo nie wiem jak to jest mozliwe w ogole! Widze jak ludzie uzywaja past perfect na tym forum caly czas ... poprostu tlumaczac z polskiego ... ale to zdanie jest szokujace...jedno z bardziej musze przyznac.

naprawde nie rozumiem JAK MOZNA uzyc Present Perfect w takim oczywistym zdaniu ?. A co gorsze to jak widze past perfect z present perfect ! TO jest w ogole niepoprawnie ! nie logiczne w ogole szok.

To ja widze na tym forum czesto ...ludzie nie wiedza co pisza ..tylko tlumacza na polski wyraz po wyrazie i mysla ze to to samo ...lol
edytowany przez big.f00t: 05 kwi 2017
szokujace naprawde mysle ze wkleje wam poprostu lekcje na temat czasow. polskie strony o angielskim to zenada ... sprawdzcie ang. strony. i tam sa lekcje o czasach. zebyscie nie tlumaczyli z polskiego albo na polski ...czasow -_- WOW
edytowany przez big.f00t: 05 kwi 2017
Nie chdzi mi o ten konkretny przypadek tak bardzo tylko to jest tak czeste na tym forum ...

Brak polskich stron o jezyku angielskim z dobrze wytlumaczonymi czasami.
Znalazlem 1 osobe co wiedziala na czym polega PS vs PP z tego forum
I generalnie jak widze Past perfect kolo Pres Perfect to juz naprawde mozna zwatpic...

jakis poziom powinien byc ... jakis --_--

MAM Tu pretensje do ludzi co sprawdzaja prace innych nie do ludzi co robia bledy itd.
albo wogole nikomu sie nie chce sprawdzac robic rzeczy albo zle sprawdzacie
edytowany przez big.f00t: 05 kwi 2017
Zdanie wyjściowe odnosi się do przeszłości - ona wyszła do szkoły zbyt późno, skutkiem czego spóźniła się - użyty powinien być trzeci tryb warunkowy. Wprowadzasz zament, bigfoot.
Cytat:
Zdanie wyjściowe odnosi się do przeszłości - ona wyszła do szkoły zbyt późno, skutkiem czego spóźniła się

Dzieki ,ze mi powiedziales ... bo nie wiedzialem.

-_- zaniemowilem

Uwazasz ,ze zdanie o ktorym mowa jest OK ?

WOW
edytowany przez big.f00t: 05 kwi 2017
She wouldn't have been late for school if she had left early enough. - Nie spóźniłaby się do szkoły (wtedy, w przeszłości), gdyby wyszła wystarczająco wcześnie (także w przeszłości). Dlatego użycie trzeciego okresu warunkowego. Jest to poprawne. Masz CPE, a nie wiesz tego? Poczytaj - nie na polskich stronach, ale w dowolnym podręczniku do gramatyki (angielskim).

Twoje zdanie "She wouldn't be late for school if she left early enough." odnosi się do teraźniejszości lub przyszłości, jest gdybaniem (drugi okres warunkowy). O tym także możesz poczytać w dowolnej angielskiej książce do gramatyki.
Conditional jest DOBRZE to Present perfect + Past perfect jest SZOKUJACE! Nie napisalem ze masz nie uzyc Conditionala (what the actual ...?)
If he were an actor, he would be in adventure movies. conditional (imagination - przyszlosc)
I am not now in a movies a would be -- bylbym (przyszlosc FUTURE) nie moze byc teraz bo nie jest AKTOREM czyli nie jest w filmach TERAZ.

if she left early she wouldn't be late. jezeli nie sugerujesz przeszlosci ... to znaczy ze przyszlosc ....a w takim wypadku ...zdanie jest nielogiczne.

ale i tak w obu przypadkach nigdy nie zasugerujesz nic poza albo przeszloscia albo przyszloscia ... nigdy terazniejszosc.


I knew that she would be very successful in her career. past of "will"

Uzywasz Modala (would) aby opisac zdarzenie z przeszlosci. Modal NIE MA CZASU.
MODAL MOZE SUGEROWAC PRZYSZLOSC ... I would like a TEA albo PRZESZLOSC.

To co tu wy piszecie to jest SZOKUJACE. Najpierw zdanie napisane z 2 zlymi czasami. Teraz ze Would odnosi sie do terazniejszosci ! o co chodzi ? Jezeli nie znasz angielskiego to nie odpowiadaj na pytania tylko je zadawaj...
edytowany przez big.f00t: 05 kwi 2017
Cytat:
She wouldn't have been late for school if she had left early enough. - Nie spóźniłaby się do szkoły (wtedy, w przeszłości), gdyby wyszła wystarczająco wcześnie (także w przeszłości).

mowisz wtedy w przeszlosci ...do tego sluzy PAST SIMPLE!!!!!!
present perfect do tego NIE sluzy ....ani past perfect (o boze)
ani present perfect polaczony z past perfect. WOW

Present Perfect nie jest taka trudna koncepcja ....
edytowany przez big.f00t: 05 kwi 2017
Jak mowie MODAL to mam na mysli Would ... w tamtych postach
If I were rich, I would buy a big house. - To gdybanie o teraźniejszości, prawda?
If I were 30 years younger, I would rule the whole world...
Cytat:
If I were rich, I would buy a big house. - To gdybanie o teraźniejszości, prawda?

Nie NIE prawda. W odroznieniu , uzyje logiki:

If I were rich - Gdybym/Jesli< -- (jesli i gdybym wskazuje ze nie jestes teraz) byl bogaty.
to
I would buy a house. < -- kupilby dom.(to po co mowisz ,ze go kupisz skoro juz go masz teraz ? chyba ze chcesz kupic dom ktory juz jest twoj i zaplaciles za niego)
edytowany przez big.f00t: 05 kwi 2017
Cytat:
If I were 30 years younger, I would rule the whole world...

Nikt normalny nie chce rzadzic swiatem ... skad takie rzeczy przychodza ci do glowyu terri ?
Ale ja chce, bo ja wiem co ten swiat potrzebuje i tyle. Nikt nie udowodni mi co to znaczy byc 'normalnym'. Tacy ludzie nie istnieja, wszyscy jestesmy troche off-centre.
Aha, za dzien bede w domu i znowu sie zacznie zabawa. Jakis S.P. chce swoja wiedze nam pokazywac...musze sie jemu lepiej przyjzec....:-)
Temat przeniesiony do archwium.