Matura ustna- zadania

Temat przeniesiony do archwium.
Witam na jutro mam maturę ustną do przygotowania chciałbym sprawdzić czy dobrze rozwiązuje zadania.
Niestety nie można tu dodawać załączników więc przed moją propozycją rozwiązania zadania po Angielsku będę dawał Polski opis zdjęć. (Jednak gdyby ktoś chciał poszukać dokładnej treści zadań to jest to taka karta z 3 zadaniami maturalnymi 1.Podróżowanie 2.świat przyrody Unit 02 Macmillan Polska 2011)

Zadanie 1.
Gościsz u siebie przyjaciół ze Szkocji. Wspólnie wybieracie się na kilka dni do Zakopanego. Oni woleliby pojechać pociągiem lecz ty jednak namawiasz ich na podróż samochodem. Poniżej podane są 4 kwestie które musisz omówić w rozmowie z egzaminującym. Komfort, Niezależność, Koszty, Twoje doświadczenia z podróży koleją.
Moja odp.:
I think that travel by car is better because when we travel by car we can go anywhere and we needn"t have to fallow the timetable. When we travel by Car we pay only for petrol for car and we needn"t buy a few expensive tickets. This is very comfortable when we aren"t between strangers people Strangers may have different intentions. I remember when i was 8 years old I was Traveling by Train to sea, and when my friend was going to difrent part of train. Strangers man entered to my range Train. I was very scared.

Zadanie 2. Opisz Obrazek
Obrazek przedstawia pana w parku (trzyma piłkę) z psem który jest w momencie skoku (Znajduje sie w powietrzu) Pogoda jest bardzo słoneczna w tle widać krzaki drzewa i innych ludzi.
Moja odp.:
In the picture i can see one man which holding the ball, propably he want throw the ball
to dog, which jumping next to the owner. The Weather in park is very sunny, in the background we can see a lot of grass, trees and other people.
Zadanie 3.
Bierzesz udział w sondzie ulicznej organizowanej przez National Geographic, której celem jest znalezienie najpiękniejszego miejsca na świecie. Oddaj swój głos na jedną z trzech możliwości.
Wybierz to miejsce które twoim zdaniem jest najpiękniejsze i uzasadni swój wybór a także wyjaśni dlaczego odrzucasz pozostałe miejsca.
1. Zdjęcie przedstawia GREAT BARRIER REEF, Australia
2, Zdjęcie przedstawia FJORDS IN NORWAY (Wysokie zielone góry nad wodą)
3. Zdjęcie przedstawia SAGARMATHA NATIONAL PARK, NEPAL (Wysokie Zimowe szczyty górskie w chmurach)
Moja odpowiedź:
I think, the most beautiful place at the Earth is the Sagarmatha National Park Nepal in picture number 3.
In the picture number 3 i can see high mountains between the clouds. Despite the sunny weather the mountains are covered with snow. In my opinion this is very great advantage because i like the sunny weather and i like snow. I wouldn"t choose picture number 2 beacause mountains at the picture are over the water. In my opinion The River and The Mountains in the same place is very bad idea. I woudn"t choose picture number 1 because The Great Barrier Reef is very popular. I like very exotic places.

Wybaczcie za ewentualne błędy ortograficzne jednak odpowiedź jest ustna i właśnie bardziej zależy mi na tym aspekcie. :)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia