Email do kolegi

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry,
moim zadaniem jest napisanie odpowiedzi na maila, w którym kolega żali się, że ma mieć zajęcia z nerwowym nauczycielem. Moim zadaniem jest opisać tego nauczyciela (bo miałem już z nim zajęcia), sytuacje, w której zrobił coś emocjonalnego i udzielić rady mojemu koledze.
Prosze o sprawdzenie. Prosiłbym także o zwrócenie uwagi na pierwsze zdanie. Intuicyjnie użyłbym wszędzie past simple, ale żeby jakoś ładniej wyglądało spróbowałem innych konstrukcji.
Pozdrawiam

Dear Tom,
I was glad to read that you have started new semester, so I hope, you (had?) passed all your exams.
First of all you need to know, that no metter what teachers you will have, each of them is for you, to give you all necessary knowledge, therefore is no point to be stressed. This sentence I would tell you if you weren’t have in your lessons plan Mr.Nowak. I don’t know words, which explain his ignorance and negative attitude for his students. First time when I read my plan, and I saw ‘history of law’ I was sure, that this subject will be my favourite. Nothing further from the truth. This man made me come to every lessons with heart attack. One day my friend gave him notice from the doctor to explain absence and Mr. Nowak told him, that if my friend do it one more time, he may not come back to lessons anymore. When Mr. Nowak is angry he looks like some eagle preparing to the attack. When you do something wrong and you notice Mr. Nowak’s face you know, that you have 5 seconds for run. What can you do to survive? You need to be quiet, and first of all you cant share with your opinions, Mr. Nowak doesn’t care.
Be strong,
XYZ
semester jest policzalny
nie 'had' passed, bo past perfect musi byc skontrastowany z simple past, a tutaj masz wczesniej present perfect
metter - ortogr
fragment z point - brak podmiotu
weren't have niegramatyczne
bez przecinka przed which
plan to nie jest rozklad zajec
favourite - w tym zdaniu konieczne nastepstwo czasow
po every nie ma liczby mnogiej
atak serca policzalny, poza tym to nie jest cos, z czym sie przychodzi na zajecia i zajecia to nie 'lessons'
zdanie warunkowe musi byc w 2nd conditional (nastepstwo czasow)
attitude nie z 'for'
prepare nie z 'to'
przed run nie for
can't
share with niegramatyczne
'explain for...' ? a nie ' explain to' ? Ja uważam ,że jak ' explain' ,to potem jest ' to' używane ,chyba ,że się mylę, ale często slyszę np. ..' to explain something to someone ...", explain this to me, please ..
he looks like some eagle preparing to the attack. - tutaj tez jest blad,
and you notice Mr. Nowak’s face you know, - czy chodzi Ci o familiar look on his face?
that you have 5 seconds for run.- 2 bledy
share with your opinions, Mr. Nowak doesn’t care. to zdanie tez jest zle, dzielisz sie opinia z kims komu nie zalezy
an eagle, some eagles - gdy jest ich trochę , więcej niż ten pojedyńczy ' an eagle ':)
Cytat: Robbertoxx
an eagle, some eagles - gdy jest ich trochę , więcej niż ten pojedyńczy ' an eagle ':)

Mozesz uzyc some w l.p. jesli cos jest wyjatkowe pod jakims wzgledem.
some znaczy też 'jakiś'
Dziękuję za pomoc, proszę o zerknięcie czy dobrze poprawiłem popełnione przeze mnie błedy.
1. "....that if my friend did it one more time, he would not come back to lessons anymore"
2. Nie rozumiem o co chodzi z tym następstwem czasów w zdaniu: "First time when I read my lessons plan, and I saw ‘history of law’ I was sure, that this subject will be my favourite" --> Chodzi o to, że przeczytałem plan PRZED zobaczeniem "history of law'? i had rad my lessons plan and i saw...?
3. This man made me come to every class with heart attacks
4. When Mr. Nowak is angry he looks like an eagle preparing for the attack
1 ok
2 nie mieliscie jeszcze mowy zaleznej i nastepstwa czasow?
3 czyli z kilkoma naraz? i wszystkie konczykly sie po zajeciach?
4 ...an attack, albo 'preparing an attack'
3. This man made me come stressed to his classes ?
2. Mowy zależnej jeszcze nie miałem, rozumiem, że zdanie przeze mnie napisane jest błędne?
3 ok
2 would zamiast will - na tym polega tu tzw. nastepstwo czasow
Cytat:
some znaczy też 'jakiś'
, tak, dziękuję Mg , nie wpadłem na to .
Bardzo dziękuję.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia