Prośba o pomoc w korekcie emaila do uczelni ws. stypendium

Temat przeniesiony do archwium.
To mój pierwszy post na tym forum, więc witam was serdecznie.

Piszę do Was z prośbą w bardzo ważnej dla mnie sprawie.
Sytuacja wygląda następująco. Chciałabym spróbować aplikować na jedno stypendium, które daje szansę na pomoc w opłaceniu studiów na uczelni za granicą. Szanse są nikłe, jednak chcę chociaż spróbować. Czytałam trochę i z tego co udało mi się ustalić, że aby zwiększyć swoje szanse warto wcześniej skontaktować się z wybranymi uniwersytetami na które chcielibyśmy aplikować. Czy w ogóle będą zainteresowani naszą aplikacją, czy mają miejsce, czy odpowiadamy im jako kandydaci, zamiast wysyłać dokumenty w ciemno i liczyć na szczęście.
I właśnie z tą prośbą przychodzę do Was. Mam wybrane kilka uniwersytetów z którymi chciałabym się skontaktować w tej sprawie. Mam również napisanego takiego maila i przetłumaczonego na angielski. Jednak chociaż moje rozumienie angielskiego jest całkiem niezłe, tak jestem świadoma, że przy pisaniu/mówieniu często zbyt dosłownie tłumaczę. Może nie, aż „I feel train to you”, ale jednak jestem świadoma swoich błędów. I cały czas nad tym pracuję. No a jednak wysyłając takiego maila chciałabym uniknąć kompromitacji i chciałabym zostać potraktowana poważnie.
Prawda jest też taka, że w tym mailu znajduje się wiele osobistych informacji, opisu sytuacji oraz informacji z życia, które powodują chęć podjęcia próby uzyskania stypendium oraz mojej motywacji. Przez co wolałabym nie wstawiać tego do korekty na forum. Również z tego samego powodu nie chciałabym prosić o korektę kogoś znajomego. Jest to po prostu dla mnie bardzo krępująca sytuacja, a jeśli nic z tego nie wyjdzie to wolałabym nie musieć później tego wszystkiego tłumaczyć. Zwłaszcza, że cały czas słyszę "zejdź na ziemię i odpuść".

Także jeżeli ktoś zechciałby poświęcić trochę swojego czasu i pomóc mi w korekcie tego maila będę bardzo wdzięczna. Chodzi głównie o korektę poprawności językowej lub poprawienie jeśli coś można lepiej napisać ujmując to w inne słowa. Mogę go podesłać po angielsku i po polsku (w razie jakiś niejasności w moim tłumaczeniu). Email niestety jest długi (około 2 stron), chociaż staram się to skrócić. Także rozumiem, jeśli nie każdy będzie chciał poświęcić tyle czasu na pomoc komuś totalnie obcemu. No ale mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która jednak zechce mi pomóc.

Jeśli wśród osób czytających ten post jest też ktoś kto ma jakiekolwiek doświadczenie związane ze staraniem się o stypendium na uczelnie zagraniczne (głównie te oferujące pomoc finansową w opłacie za studia) i ma jakieś wskazówki na co uważać, o czym warto wspomnieć to chętnie przyjmę wszystkie rady.

Pozdrawiam serdecznie!
Katvi-obecnie jestem trochę zajęty, ale może udałoby mi się spojrzeć na to-ale z góry mówię, że nie mam żadnego doświadczenia ze staraniem się o stypendia, ani też nie mam wykształcenia w dziedzinie języka angielskiego. Usuń wszelkie identyfikujące Ciebie rzeczy.

« 

Pomoc językowa