Wady, zalety wsi

Temat przeniesiony do archwium.
Nie wiem jak przetłumaczyć niektóre zdania, zatem proszę o pomoc:*

Teraz można tu zbierać grzyby, zaś latem kąpać się w rzece.
Najważniejszym problemem wg mnie jest brak sklepów. Zawsze gdy czegoś potrzebuję muszę jechać do miasta na zakupy. To jest daleko, i paliwo dużo kosztuje. Ta wieś nie posiada ( nie ma) transportu publicznego.Dlatego każdy musi mieć auto. Ja myśle, że głównym problemem jest brak pracy na wsi. Wszyscy ludzie muszą jej szukać w stolicy, przez co muszą tracić dużo czasu na dojazd, oraz koszt dojazdu.
napisz sama, może ktoś sprawdzi
Now you can go pich mushrooms in the summer to bath in the river.????
The most important problems for me isn't shops because if I buy something I will go to the market. It's very far. The country there is no public transport, so everyone must have a car.????????
.I think a major problem is the lack of jobs. All people have to look her in the capital. Getting no discount is very expensive.???????
czemu mam wrażenie, że napisałaś to z pomocą translatora? ; )
dopiero się uczę angielskiego , stąd korzystam z różnych słowników...i wychodzi "maniana" , dlatego prosiłam o pomoc kogoś tutaj:)
Zajzyj jeszcze raz do slownika czy rzeczywiscie jest PICH mushrooms. Jak ci wskaze bledy to prawie wszystko podkresle. Moze takie zadanie jest za trudne jezeli dopiero zaczynasz ang;)
collect ? Hm, no staram się tak..poprosiłam o pomoc..a spotkałam się z krytyką...Nie moją winą jest to, że zadania "domowe" nie są adekwatne do zdobytej wiedzy...i trzeba później w domu troić się i dwoić żeby coś "wyczarować"...
Niektore zwroty sa z bledami obojetnie w jakim jezyku.
The most important problems for me isn't .....najwazniejsze problemy nie jest.....
edytowany przez fui_eu: 20 paź 2013
miało być "is"
Czyli: problemy JEST /problems is/ ?
edytowany przez fui_eu: 20 paź 2013
dzięki za pomoc ;]
tak lepiej ? Now, I am collecting mushrooms.In the summer I can swim in the river.
The most important problems for me are the lack of shops because if I buy something I will go to the market. It's very far and very expensive. The country there is no public transport, so everyone must have a car.
I think a major problem is unemployment . All people look for work in the capital. All people journey take a long time and transport is very expensive.
Now, I am collecting mushrooms...znaczloby ,ze konkretnie ,w danej chwili zbierasz grzyby ..' ponadto 'mushroom picking ':)
edytowany przez Robbertoxx: 21 paź 2013
heh ktoś mi powyżej powiedział , że pick nie jest do grzybów ! to może lepiej every moring in october I pick mushroom?? reszte da się zrozumieć?
ktos powyzej powiedzial, ze zrobilas blad ortograficzny w slowie 'pick'. Tak, tam musi byc present simple
ok rozumiem:)
collect mushrooms jako hobby, ale jako dzialanie z nozykiem i przycinanie grzyba u nasady to tylko pick mushrooms
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa