Jak napisać, że zbliżają się wakacje.

Temat przeniesiony do archwium.
Muszę napisać artykuł, a chciałbym go zacząć zdaniem :
Zbliżają się wakacje, więc dużo ludzi spędzi czas wolny w górach.
Holidays are coming, so many people will spend their time in mountains. - Czy coś takiego się nada ?
brakuje 'wolny'
Ale ogólnie jest dobrze? Piszę na spontanie, nie chodziło mi o budowę zdania dokładnie taką jak napisałem, ale poprawność gramatyczną :P
reszta jest ok, chyba ze znaasz future continuous, to moglbys go uzyc w drugiej czesci.
Holidays are coming, so many people will be spending their free time in mountains.

Tak będzie lepiej ?
in the mountains ja bym napisał
A czy zdanie :
To keep you safe, I'll give you some tips/advices - jest poprawne ?
advice jest niepoliczalny, reszta ok
Dzięki ;) Faktycznie napisałem advices :O
A :
First thing you sould do is taking a torch, map and a rope - jest poprawnie ? Jakoś dziwnie to brzmi ;o Dawno angielski gramatycznie powtarzałem i dużo zapomniałem ;d
the first
is to take
na poczatku przedimek
zamiast gerundu bezokolicznik
ortogr w 'powinienes'
Piszę na szybko, więc nie zauważyłem ortograficznego ;d W zeszycie go nie zrobiłem, ale dzięki wielkie. Jeszcze dwie małe sentencje :
If you walk in mouintains, you will get tired. Water will help you keep strong. Nie wiem jak napisać zachować siły ;p
przed gorami przedimek
keep strong bedzie ok
Nie mam pojęcia o temacie artykułu, więc piszę troszkę głupoty na spontanie. Chciałbym, abyście sprawdzili jeszcze te zdanie :
Never go for a walk in the mountains when you are without a map. The phone singal might be very low and you won't be able to make a phone call when you get lost.
Zamiast when na końcu będzie chyba lepiej if ?
lepiej: kiedy nie masz mapy
Jeszcze :
Make sure you have got a mountain boots. It is necessary to have a comfortable footwear if you walk in mountains.
boots jest w liczbie mnogiej a footwear jest niepoliczalne
znowu problem z mountains
Make sure you have got a mountain boots. It is necessary to have a comfortable footwear if you walk in the mountains.
That's all. If you remember these tips you will be safe in the mountains. Poprawnie ?
ok, ale w poprzednim zdaniu nie rozwiazales problemu boots i footwear
Jak powinienem poprawić to zdanie ?
zły przedimek przed boots i zły przedimek przed footwear
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa