Opis sytuacji!odegranie ich ról!

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo prosze o pomoc!nie potrafie sobie poradzić z tymi zdaniami!!!

1.Pracujeszw punkcie informacji turystycznej.Turysta z zagranicy pyta o okoliczne muzea.
-poinformuj go ,jakie muzea znajdują się w okolicy.
-udziel mu wskazówek, jak może do nich dotrzeć.
-poinformuj go gdzie może uzyskać dodatkowe informacje.

Opowiadasz znajomym Anglikom o koncercie na wolnym powietrzu w londyńskim Hyde Parku.Powiedz;
-jakiego rodzaju był to koncert
-jak doszło do tego,że tam się znalazłaś
jak przebiegał ten koncert

Podczas wyprawy ze znajomymi zabłądziliście w górach.Po dotarciu do schroniska opowiadasz o tym przebywającym tam cudzoziemcom.Powiedz:
-dokąd chcieliście dojść.
-kiedy odkryliście,że zeszliście ze szlaku.
-jak trafiliscie do szchroniska.

Znajomi z zagranicy chcą abyś towarzyszyła im podczas wycieczki po Krakowie.
-Zaproponuj ,zeby pojechali bez Ciebie.
-Odrzuć ih propozycje opłacenia za Ciebie wszystkich kosztów i podaj uzasadnienie.
-Zaproponuj rozwiązanie kompromisowe i wujaśnij, dlaczego uważsz je za lepsze.

Błagam pomóżcie mi!!!!!Prosze o szybki odpis:(
to masz sytuacje maturalne (rozmowy sterowne), prawda?

nie masz tego tłumaczyc tylko podac te 3 info pisane od kresek.

Napisz swoje propozycje a my sprawdzimy czy jest dobrze.
Mam strasznie duzo tych sytuacji a mój angielski jest kiepski!jutro napisze to co potrafie i poprosze o pomoc z góry dziękuje!
ok.
jak masz tego tak duzo, to pisz po kilka dziennie.
Proszę o sprawdzenie;
a/I got award for fairest role
b/I must be interested in a films
c/When I got award I was very happy. I want study histrionics.

a/I worked in office
b/I worked with a computer and wrote anything documents or I did coffe and tea for employer.
c/I have been work for three year then.

a/They often buy flowers for misis house and alcohol for mr house
b/You can buy flower in florist and alcohol in nutritive store
c/Can I help you?

To są przykładowe 3 scenki a niestety mam na jutro napisac ponad 20 sytuacji!:(POmóż prosze!
Proszę pomóżcie mi ,sprawdźcie poprawność napisania!
ale do czego są te zdania. Bo nie do sytuacji, ktore opisałas na poczatku tego wątku. Napisz po polsku o co chodzi. Jest sporo błędów.
Otrzymałas nagrode w skolnym konkursie przedmiotowym.Opowiedz znajomym z zagranicy;

-jaką nagrodę dostałaś
-co należało zrobić aby wziąć udział w konkursie
-Jak ta nagroda wpłynęła na wybór kierunku studiów

2.Pracowałeś kilka miesięcy w irlandzkiej firmie.Opowiedz znajomym cudzoziemcom
-jakiego typu to była firma
-co należało do twoich obowiązków
-Jak długo tam pracowałaś

3.Twój znajomy Hindus wybiera sie z wizytą do zaprzyjaźnionej polskiej rodziny.Nie wie co może kupić gospodarzom z okazji wizyty
-poinformuj go co Polacy ,zwykle kupują pani i panu domu
-dziel muw wskazówek , gdzie może dokonać zakupu
-Upewnij się czy nie potrzebuje Twojej pomocy
Kasandra, Ty nie masz przetlumaczyc zdan (tak jak zrobilas to wyzej), tylko te zdania maja Ci pomoc ulozyc cala historyjke.
jesli to są te rozmowy sterowane (maturalne), to własnie nie chodzi o napisanie całej historyjki, tylko właśnie dokładnie informacji zawartej w tej każdej kreseczce.

nie mam juz teraz siły na poprawianie. a jest co poprawiać ....
ale nie ma co tego poprawiac! Przeciez w maturze chodzi o przekazanie informacji. I tak np. na pytanie 'co najczesciej Polacy kupuja gospodarzom' odpowiedz 'They buy alcohol for mr house and misis (sic!) house' dostalaby (prawie) maksymalna ilosc punktow. Tak wiec do osoby ktora zalozyla ten watek: nie ma co siedziec nad 'szlifowaniem' tych zdan, bo w short language reactions nie jest oceniana poprawnosc! A to, ze jezy sie tam od bledow, to inna kwestia...
Hey/ prosze was o poprawienie moich błędów-chcę zobaczyć co z źle robie...a w poniedziałek mam sprawdzian pisemny z tych rozmów i dlatego zależy mi na poprawie tych zdań,a mam ich sporo!!!please!!!
1.Pracujeszw punkcie informacji turystycznej.Turysta z zagranicy pyta o okoliczne muzea.
-poinformuj go ,jakie muzea znajdują się w okolicy.
-udziel mu wskazówek, jak może do nich dotrzeć.
-poinformuj go gdzie może uzyskać dodatkowe informacje.

2.Opowiadasz znajomym Anglikom o koncercie na wolnym powietrzu w londyńskim Hyde Parku.Powiedz;
-jakiego rodzaju był to koncert
-jak doszło do tego,że tam się znalazłaś
jak przebiegał ten koncert

ad:1
-There are museums of arts in Kraków
-This museum of arts it's in Flowers Street. Take the first street on the right.
-You find other informations in this map.

ad:2
-Have you heard about concert a rock?It was a rock concert and parcitiple 10 bands from of over Europe come there.
-I have gone to Tarnowskie Góry on concert.I was invaited by my friends who wanted to selebreit my eighteen brithday.
-This concert started of about 8p.m. and lasted antil morning.After the concert I was very taired and I coudn't hear much.
nie ma co siedziec nad 'szlifowaniem' tych
>zdan, bo w short language reactions nie jest oceniana poprawnosc!

nie masz racji, ze poprawność językowa nie jest oceniana. Za przekazane informacje w rozmowach ma 9 pkt, za obrazek - 6pkt i za poprawność językową 5pkt.

dodam, ze wiem o czym mowię, bo jestem egzaminatorem.

Nie musze chyba dodawac, ze trzeba sie uczyc / zwracać uwagę na poprawność. Polski nauczyciel/egzaminator może i zrozumie o co chodzi w takim kaleczonym zdaniu, Anglik juz moze miec większe trudności...
Proszę sprawdź mi te zdania czy maja dużo błędów??pomóż!!!
This museum of art it's in Flowers Street.
Take the first street on the right. (?)
Ja napisalabym to standardowo: Go straight and turn in right.
You will find other informations on this map.
Have you heard about rock's concert? It was a rock's concert and parcitiple 10 bands from all over Europe come there.
-I have gone to Tarnowskie Góry for this concert.I was invaited by my friends who wanted to celebrate my eighteen brithday.
-This concert started at about 8p.m. and lasted to (the?) morning.After the concert I was very tired
and parcitiple 10 bands from of over Europe come there. nie rozumiem tego? parcitiple- participle- imiesłów??
pewnie chodziło o 'participated' (= took part)
Ad.1.
There are many museums of art (lepiej “art galleries”) in Cracow. Wtedy możesz wymienić, np. In the first place, you should visit The Museum of Modern/Contemporary Art etc.

This particular museum of art is at the Flowers Street.

You (can/will) find (other/some more) information (on this map/in this guide book).

Ad.2.

Have you heard about this concert? It was an open-air rock concert and 10 different bands from all over Europe came there.

I went to see the concert to Tarnowskie Góry last Friday. Initially, I stayed at my friends’ house who wanted to celebrate my eighteenth birthday.

The conert started at about 8 p.m. and lasted until the very morning. After the concert I felt very tired and couldn’t hear much (I was almost deaf).

Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa