Czasowniki nieregularne-pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Temat zamknięty
1-30 z 37
poprzednia |
Ściągnęłam tabelkę czasowników nieregularnych jednak nie wiem kiedy mam użyć np. I formy, kiedy II a kiedy III. Czytałam że czas. nieregularne używa się w past simple, ale skąd wiedzieć czy użyć czasownika z I,II,a III formy?
I forma to bezokolicznik
II forma to Simple Past
III forma to czasy perfect oraz strona bierna (nie wiem, czy znasz wszystkie te pojęcia)
np.
do-did-done
do jest bezokolicznikiem, taka forma występuje np. w słownikach (po polsku też w słowniku szukasz 'robić', a nie 'zrobiłem')
did w Simple Past
I did seven exercises yesterday
done w czasach perfect, np.
I have already done my homework. Can I go out?
serio? naprawdę akurat ty musisz się tu udzielać?
A zauważyłaś w ogóle KTO na forum się udziela i KTO zna angielski na tyle dobrze, aby wyjaśnić gramatykę?

Podpowiem: wszystkie te osoby z tamtego wątku o emailu na zakończenie roku. Plus parę innych, ale jestem pewna, że dokładnie sobie tamtem wątek poczytały i wyciągnęły odpowiednie wnioski.

Więc teraz Twoja kolej na wyciągnięcie właściwych wniosków. Albo możesz i ten wątek zamienić w pyskówkę co już zresztą zaczęłaś swoją odpowiedzią do mg.
edytowany przez eva74: 18 kwi 2012
eva74, zauważyłam kto się udziela, WIELE miłych przyjaznych osób.
"jestem pewna, że dokładnie sobie tamtem wątek poczytały i wyciągnęły odpowiednie wnioski." Znowu to samo, ciągle straszycie innych, co to ma być jakieś groźby? Przestań mówić za innych, jakoś do tej pory nie spotkałam się z nienawiścią, chyba że twoją, wręcz przeciwnie znam dużo osób na forum i jakoś bardzo miło nam się rozmawia, nikt nie jest niechętny w stosunku do mnie. W pyskówkę to ty i reszta zamieniliście wątek mój i innych osób tylko dlatego że wkurzylo Was to, że ktoś czegoś nie potrafił. Jest naprawdę wiele osób na tym forum, które też umieją angielski nie tylko wy, więc przestań ciągle mnie zaczepiać i bardzo cię proszę odpuść sobie w stosunku do mnie bo ja naprawdę nie mam czasu ani chęci na jakieś gierki rodem z przedszkola! Na marginesie, dziwne, bo pisałąm do mg nie do ciebie, a jak zwykle robisz za adwokata;/
Ja nie znam tematu, ale tu, Mariino trochę przeginasz. Mg odpowiedział Ci na pytanie, mało tego, dokładnie wytłumaczył, a Ty z pretensjami. Jak nie chcesz pomocy no forum, to płać korepetytorom, etc. Tu są ludzie, którzy pomagają z własnej nieprzymuszonej woli. Więc trochę szacunku.

edytowany przez KordianZDziadow: 18 kwi 2012
"Na marginesie, dziwne, bo pisałąm do mg nie do ciebie, "

No to odpowiadam - ale właściwie nie wiem, co mam powiedzieć. Co jest nie tak?
pisząc "pisałam do mg" miałam na ,myśli to: "serio? naprawdę akurat ty musisz się tu udzielać?"
kordianzdziadów faktycznie nie znasz tematu więc nie oceniaj innych bez jakiejkolwiek wiedzy. Wskaż mi proszę cytat, w którym piszę że nie chcę pomocy. Zamiast się czepiać może lepiej najpierw poznać sprawę, albo po prostu nie wtrącać się w sprawy innych, zamiast oskarżać bezpodstawnie i bez znajomości faktów. Może gdybyś znał temat wiedziałbyś kto tu tak naprawdę nie ma szacunku do innych. Jeśli chcesz mi pomóc z tym zadaniem-będę niezmiernie wdzięczna, jeśli nie, to proszę abyś się nie włączał w sprawy innych.
edytowany przez Mariina: 18 kwi 2012
No i dostalo sie Bogu ducha winnemu Kordianowi.
@ewa: wow, she sure is touchy. Have you tried <hugging>? her yet?
She really unloaded on Kordian. Biedny Kordian.
I specifically addressed this to you ewciu, bo nie chce dostac po uszach. :) (unauthorized comment)
It looks like she is looking for a pre-approved list of "milych ludzi na forum" that will complete her assignments/homework for her.
Doesn't the forum have a category for that already? Frajer...(mam slaba pamiec)
Toodles,
siuniab mam tylko dwa pytania.
Rozmawiałaś ze mną kiedykolwiek(wymieniłaś choć jedno zdanie)?
W jakim celu napisałaś/wtrąciłaś się do tej dyskusji?
Odpowiedzi na te pytania mówią same za siebie...
zanim zaczniesz obrażać zastanów się, czasem lepiej najpierw pomyśleć...
eva74 po co właściwie to robisz? Po co cały czas komentujesz wszystko, nawet jeśli ktoś rozmawia między sobą NIE Z TOBĄ? ??;/
edytowany przez Mariina: 18 kwi 2012
Mariina, uzyskałaś ode mnie informacje, jakie chciałaś uzyskać?
siunia pisala do mnie nie do ciebie wiec pozwol, ze zacytuje ciebie:

"Zamiast się czepiać może lepiej najpierw poznać sprawę, albo po prostu nie wtrącać się w sprawy innych, zamiast oskarżać bezpodstawnie i bez znajomości faktów. "
mg tak, dzięki, paru rzeczy nie rozumiem jeszcze, ale darujmy sobie
edytowany przez Mariina: 18 kwi 2012
eva74 ponawiam pytanie, po co to robisz, ciągle komentujesz każdy mój ruch? napisałam zadanie, zobaczył je mg i mi pomógł, więc po co ty tu weszłaś i zaczęłaś mnie znowu komentować?No po co, bo mam wrażenie że ty po prostu śledzisz moje wszystkie posty żeby każdy móc skomentować, to coś osobistego? jeśli tak to sobie daruj w końcu
Dzięki? Po pyskówce ze mną i wszystkimi innymi arbiter kultury daje głos i z łaski mówi dzięki?
Twoją reakcja na moją pomoc była niedojrzała, podobnie jak obecna pyskówka ze wszystkimi innymi, którzt tu sie wypowiadają. Brak kultury. Domagam się przeprosin.
Ja juz wszystkie jej wpisy zglosilam do usuniecia.
mg nigdy ani tutaj ani w życiu prywatnym nie robię niczego z łaski. Podziękowałam ci za zadanie, które napisałeś bo to jest właśnie kultura. Jeśli ktoś coś dla mnie robi, nawet ktoś z kim się sprzeczałam, to potrafię podziękować. Brakiem kultury niestety ale cały czas wykazujesz się ty. Przeprosin za co? to zaczyna być śmieszne
eva74 dlaczego nie odpowiesz na moje pytania?
Symptomy trolla (kilka z wiki)

- częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona - nieumiejętność przyznania się do błędu;
- brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;
chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji,
- wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary;
- regularne ogłaszanie swojego definitywnego odejścia z forum lub grupy dyskusyjnej i za każdym razem, po jakimś czasie, powracanie
Cytat: Mariina
Jeśli ktoś coś dla mnie robi, nawet ktoś z kim się sprzeczałam, to potrafię podziękować. Brakiem kultury niestety ale cały czas wykazujesz się ty. Przeprosin za co?

Za to: "serio? naprawdę akurat ty musisz się tu udzielać?"
Taka odzywka do osoby, która Ci pomogła, jest dowodem braku kultury, moja ty królowo elegancji ze slomą w butach. Miałaś pięć godzin, żeby powiedzieć 'dziękuję', zrobiłaś to dopiero po moim upomnieniu się, wyraźnie z łaski. Cokolwiek powiesz na temat kultury, będzie to niewiarygodne.
ok, Ivonne, nie będę kontynuował.
ivonne po co przytaczas teksty z wikipedi? Jeśli masz coś osobistego do mnie proszę, powiedz to, jeśli nie to przestań wymyślać głupoty, tymbardziej że przytoczony przez ciebie tekst bardzo pasuje do pewnej użytkowniczki.
mg ten tekst, który zacytowałeś zamieściłam, ponieważ to dla mnie było trochę, wybacz ale nie logiczne, prowokacja. Tak po prostu piszesz do mnie po ostrej wymianie zdań? To dopiero łaska i prowokacja. Po drugie, to wybacz że nie mam czasu jak ty na siedzenie cały dzień przy komputerze i śledzenie forum. Zresztą popatrz wyżej na forum weszłam po 18 i od razu eva74 zaczęła się udzielać, wybacz że w nerwach i podczas dyskusji wypadło mi z głowy podziękowanie;/
zresztą nigdy niczego nie wyjaśnimy dopóki do rozmowy włączasz adwokatów;/
edytowany przez Mariina: 18 kwi 2012
Proponuje pannie nie odpisywać, bo dyskusja jest mało konstruktywna i tylko zaśmieca cenne bajty miejsca na serwerze.

"Tak po prostu piszesz do mnie po ostrej wymianie zdań?"

To wiele mówi o Tobie.
Wyjasniam: tak, zadałaś rzeczowe pytanie, nie domagałaś się, żeby ktoś odrobił za Ciebie pracę domową, dlatego odpowiedziałem.

Dla Ciebie to '"łaska i prowokacja". Nie oceniaj innych po tym, jak sama byś się zachowała w takiej sytuacji.

Marnujemy czas nad Tobą. Baw się dobrze w swoim światku, kurlowo kultury.
Więc to że ty odpowiadasz na konstruktywne prośby o pomoc, jest dla ciebie normalne, ale moje podziękowanie za odpowiedź( dla mnie również normalne) jest już dla ciebie łaską, tak? Tak naprawdę to to samo ale tego już nie widzisz
Cytat: Mariina
ivonne po co przytaczas teksty z wikipedi? Jeśli masz coś osobistego do mnie proszę, powiedz to;/

skąd to przypuszczenie, że to o tobie ?
"ale moje podziękowanie za odpowiedź( dla mnie również normalne) jest już dla ciebie łaską, tak?"

widac, jak ciagnie temat. To troll zgodny z definicja.
proponuję to zakończyć bo co niektórzy zaczynają się plątać i ośmieszać, jeśli coś do mnie masz mg to napisz mi w prywatnej wiadomości i nie życzę sobie abyś nazywał mnie trollem. Nikt tutaj nie widzi siebie tylko innych więc zakończmy tą dyskusję teraz.
edytowany przez Mariina: 18 kwi 2012
Cytat: KordianZDziadow
Ja nie znam tematu, ale tu, Mariino trochę przeginasz. Mg odpowiedział Ci na pytanie, mało tego, dokładnie wytłumaczył, a Ty z pretensjami.

If you're not at home in this subject, please don't butt in, licking in the meanwhile mg's arse, who called Mariina a troll. That's not the way we speak to the woman. You would be HORNY if you saw that troll:).
Cytat: ivonne
Symptomy trolla (kilka z wiki)

- częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona - nieumiejętność przyznania się do błędu;
- brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;
chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji,
- wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary;
- regularne ogłaszanie swojego definitywnego odejścia z forum lub grupy dyskusyjnej i za każdym razem, po jakimś czasie, powracanie


Did you have to reach out for the information from "wikipedia" to get to know what a troll is?:). Wikipedia is not a good source to find out anything. Even a hick can attach their thoughts there, which does not have to be scientific. Read more about so called 'emotional intelligence'. That's very compelling and written by wise and clever people.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 37
poprzednia |

 »

Nauka języka