Nauka angielskiego tylko ze słownika.

Temat przeniesiony do archwium.
Mam Słownik Współczesny Longmana angielsko-polski, polsko-angielski. Czy jest sens uczenia sie angielskiego tylko ze słownika? Dodam że przy niemal kazdym haśle jest zdanie z jego uzyciem. Pytam o to, ponieważ wydaje mi się ze w takim słowniku jest ogół informacji z angielskiego a ja lubie mieć wszystko w jednym i pod ręką.
Drugie pytanie. Czy polecacie książkę First idioms first ? Ja ją mam i uważam ze jest bardzo dobra, ale jakie jest Wasze zdanie?
nie ma sensu uczyć się języka tylko z jednego źródła
słownik jest bardzo przydatny, ale musisz znaleźć też kilka innych 'oparć'
Nie ma sensu uczyć się języka ze słownika, niezależnie od tego jak oceniamy ten słownik. "Słownik Współczesny Longmana angielsko-polski, polsko-angielski" jest bardzo dobry, ale jego przeznaczeniem jest pomoc w znajdowaniu znaczeń słów, których nie znamy. Bardzo pomocne są znajdujące się w słowniku zdania przykładowe. Przecież każde słowo ma wiele znaczeń, zdania przykładowe pozwalają wybrać to znaczenie, które nam najbardziej odpowiada.
Poza tym w w tym słowniku nie ma nagrań wymowy zdań przykładowych, zatem nie nauczysz się z niego języka.

Dlatego do nauki języka trzeba wybrać dobry podręcznik z nagraniami wymowy, może to być podręcznik w formie programu np. YDP "English Reward" lub "English? No problem!". Ważne jest, że do tych programów istnieją wersje drukowane zawartego w nich materiału.
Jeśli chcesz efektywnie uczyć się słownictwa, polecam http://langopolis.pl/. Możesz wybrać słówka, np. z danego tematu, a nawet dostawać kilka dziennie na maila. 10 minut dziennie i sporo się nauczysz

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa