a / an

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o pomoc
wyczytałem, że przedimek nie określony a an nie występuje przed rzeczownikami policzalnymi taka wiadomość robi małe zamieszania w moim rozumowania english grammar bo tak powiemy:

1. We went to a very nice restaurant (skoro restauracja jest policzalna nie powinno być the restaurant? )
2. I use a toothbrush ( podobnie toothbrush jest przecież policzalna?)

Ktoś może pomóc mi to ogarnąć będę wdzięczny :)
Cytat: lukwas
wyczytałem, że przedimek nie określony a an nie występuje przed rzeczownikami policzalnymi

to nieprawda. Coś ci się musialo pomieszać, bo a i an wystepują właśnie tylko przed policzalnymi. Twoje zdania są poprawne
użycie THE nie ma nic wspólnego z policzalnoscią rzeczownika.
Tak myślałem że coś p..łem :)
Dzięki za pomoc:D
To teraz pytanie bardziej zaawansowane jak można się nauczyć kiedy przedimek zmiania znaczenie chodzi mi o coś takiego:
glass – szkło
a glass - szklanka, kieliszek
paper – papier
a paper – gazeta
corn – zboże
a corn – odcisk
iron – żelazo
an iron – żelazko
copper – miedź
a copper – policjant, gliniarz (potocznie)
bridge – brydż
a bridge – most
beauty – piękno
a beauty – piękność (np. piękna kobieta)
cold - chłód, zimno
a cold - przeziębienie
wood – drewno
a wood – las
room – miejsce, przestrzeń
a room – pokój
experience - doświadczenie
an experience – przeżycie, zdarzenie
light – światło
a light – źródło światła (np. lampa, żarówka)

Trzeba wykuć na pamięć?
Ma ktoś bardziej rozbudowaną tego typu listę?
trzeba sie tego nauczyc na pamiec
Tego się obawiałem masz może linka do większego zakresu takich słówek?
Będę wdzięczny :)
nie, nie na tym sztuka. Te przedimki (a, albo i an) i the) nie wystepuja przed konkretnymi slowami, tylko ZALEZY jak te slowa uzywamy, i wtedy moze byc i 'a' i the' przed tym samym slowem.
np.
The light of my life....(tutaj wg powyzszego by sie czytalo jako lampa, zarowka)
Przedimek stanowi integralną część rzeczownika, która wpływa na jego znaczenie. To nie dany słowa występują z konkretnym przedimkiem; to znaczenie znajduje odzwierciedlenie w przedimku. Słowa zmieniające znaczenie ze względu na policzalność można nauczyć się na pamięć, ale i warto napisać sobie całe zdania, bo łatwiej przyswaja się wiedzę zakotwiczoną w kontekście niż takie suche fakty.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Praca licencjacka