there is czy there are?

Temat przeniesiony do archwium.
hej,
jak w temacie, która wersja psuje do tego z dania There are/is more things I feel this way about.? gdzieś czytałam, że zawsze daje się "there is" ale nie jestem pewna.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Moim zdaniem, potocznie mówimy "there is" ale poprawnie jest 'there are".
Cytat: Aaric
Moim zdaniem, potocznie mówimy "there is" ale poprawnie jest 'there are".

Ja akurat nigdy, bo rozpoznaje l. poj od l. mnogiej. Nie masz pojecia jak to bardzo irytuje kiedy ktos zaczyna rozmawiac i wtedy mowi 'there is' albo to moje 'you and I' kiedy powinno byc 'you and me'. To naprawde mnie wscieka i przestaje wtedy sluchac dalej.
Cytat:
moje 'you and I' kiedy powinno byc 'you and me'.

You and I are...but something can be given You and me , i szczerze niby to samo ,a wiele osób się kłóci kiedy " you and me' ,a kiedy 'you and I' ale chyba czesciej jest przyjęte ' you and me '
you and me/us jest jak najbardziej przyjęte w potocznym angielskim /przynajmniej w AmE/
czyli nie ma jednej formy, trzeba to dopasować zależnie od tego czy jest liczba mnoga czy pojedyncza, tak? w tym przypadku będzie "there are"? (a reszta zdania ok?)
Można np ująć 'There is many things to consider'. (Sprawdź w Google. gdzie many things = 'zbiór'.)
edytowany przez Aaric: 27 cze 2016
Cytat:
you and me/us jest jak najbardziej przyjęte w potocznym angielskim

You and Us to nie znam :( ,moze 'both of us " lub ' none of us ' ?
there ARE many things to consider , there iS something to consider, w twoim przypadku bedzie are ;.
edytowany przez Robbertoxx: 27 cze 2016
ale ja chciałam powiedzieć "jest więcej rzeczy, co do których mam podobne oczucia"
przecież odpowiedziałem :) there are more things to ... 'A thing " is countable that is why I used many .
edytowany przez Robbertoxx: 27 cze 2016
ale to musi być z tym "to consider"? nie może być coś w tym stylu jak to, co zaproponowałam na początku? z użyciem "I feel this way"?
za bardzo po polsku rozumiesz @xxxyz
@xxyz
twoje tłumaczenie jest ok
@Rob
twoje nie jest ok
There were many more things I used to feel that way , np jesli sie mówi o przeszlosci . nie wiem co chcesz powiedziec, ale 'I feel this way " ok, Sorry @Zielonosiwy
edytowany przez Robbertoxx: 27 cze 2016
dziękuję :)
Temat przeniesiony do archwium.