Poważny problem ze swoim językiem

Temat przeniesiony do archwium.
Hej

Piszę, ponieważ nie wiem co mam zrobić w związku ze swoimi umiejętnościami. Jestem na drugim roku studiów magisterskich, pracuję w szkole językowej i mam poważny problem ze swoim językiem.
Otóż posiadam bogaty zasób słownictwa, rozumiem ponad 95% z tego co czytam i słucham, piszę na wysokim poziomie z użyciem naprawdę zaawansowanych struktur, tylko, że problem tkwi w zadaniach, a mianowicie w słuchankach i czytankach. Co więcej w kwestii mówienia też nie mam problemu, potrafię się swobodnie wypowiadać, zupełnie jak w j. polskim.
Kiedy słucham, rozumiem prawie wszystko co mówią speakerzy, a i tak osiągam marne 20% na teście jak nie zero. Zupełnie nie rozumiem kontekstu i ukrytego klucza. Jestem za wolny w dopasowaniu odpowiedzi do tego co usłyszałem. Zrobiłem dziesiątki słuchanek FCE oraz kilka CAE i wciąż to samo. Zero progresu i przyznam szczerze - tracę nadzieję. Zacząłem więc ćwiczyć jeszcze bardziej słuchanie, programy, podcasty, różne historie itd. Słucham tego tak długo, że mógłbym to recytować. A wynik ostateczny? 20%<
To samo z czytaniem. Zacząłem ćwiczyć słówka, bo zauważyłem, że większość nie znam i tutaj leżał problem. Jednak pomimo znanego słownictwa dalej robiłem to samo i wypadałem naprawdę, ale to naprawdę marnie. Pomyślałem, potrzebny jest mi trening. Zacząłem więc czytać artykuły, BBC, CNN, książki, nawet pisać opowiadania, ale bez rezultatu.
Boję się, że teraz we wrześniu nie zdam PNJA na drugi rok(bo zawaliłem słuchankę). Moje wyniki są porażające, pomimo tak ciężkiej pracy jaką włożyłem w swój rozwój. Tracę nadzieję na sukces. Czuję się jakiś opóźniony czy coś, kiedy niektórzy moi koledzy/koleżanki ze studiów, którym ciężej idzie ten angielski niż mi na testach wypadają dosłownie jak "with flying colours".

Proszę o pomoc, jakąś strategię, sposoby, cokolwiek. Chodzi o moją przyszłość i przepraszam, że to takie długie.
ciekawe, jak to widzą prowadzący zajęcia PNJA. Jeżeli im ufasz, może porozmawiasz z jednym prowadzącym? Może coś doradzi.
czy analizujesz swoje błędy i to, na jakiej podstawie należało udzielić prawidlowej odpowiedzi?
Cytat:
Otóż posiadam bogaty zasób słownictwa, rozumiem ponad 95% z tego co czytam i słucham

hmmm, ja też tyle rozumiem mniej wiecej ,chociaz nie bylem w szkole językowej.

« 

Programy do nauki języków

 »

Mógłby ktoś przetłumaczyć proszę