Sprawdzenie paru zdań Future simple oraz future continous

Temat przeniesiony do archwium.
Witam potrzebuje sprawdzić czy mam dobrze rozwiązane zadanie 1 oraz wytłumaczenie na podstawie 2 zadania użycia w praktyce czasu Future Perfect


link do zadań
http://s10.ifotos.pl/img/angielski_aehrrsq.jpg
I 3 zle

future perfect simple:
I will have done it by 2 pm
ty uzywasz future perfect continuous
I 3- źle
II - wszystko źle, nie rozumiesz tego
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć te czasy na podstawie zadanka 2 :( ? ??
dalem przyklad.
masz podrecznik, masz internet, np .tu:
https://www.ang.pl/gramatyka/czas/future-perfect

do dzieła
Poprawiłem 2 zadanko i wpisałem tylko odpowiedzi i prosił bym o sprawdzenie czy zrobiłem to poprawnie jeśli nie proszę o poprawienie i napisanie dlaczego tak a nie inaczej :D
1. will have saw
2. won't have
3. won't finished
4. won't arrived
5.won't leaved
6.will returned
7. will have listened
8. won't have spended
edytowany przez orik22: 30 gru 2016
Nie sprawdzałem twojego zadania ale:
1. will have saw nie ta forma
2. won't have
3. won't finished
4. won't arrived
5.won't leaved nie ma takiego czegoś
6.will returned
7. will have listened
8. won't have spended nie ma takiej formy
3 4 5 6 verbs preceded by modals have to be in base form
Cytat: Aaric
Nie sprawdzałem twojego zadania ale:
1. will have saw nie ta forma
2. won't have
3. won't finished
4. won't arrived
5.won't leaved nie ma takiego czegoś
6.will returned
7. will have listened
8. won't have spended nie ma takiej formy
3 4 5 6 verbs preceded by modals have to be in base form

Link do mojego zadania znajduje się na początku mojego postu :) jak mógłbyś luknij co dobrze do uzupełniłem :D
jedyna dobra forma gramatyczna to
will have listened
pozostale odpowiedzi albo sa niegramatyczne - i chyba widzisz teraz, czego w nich brakuje, albo zawieraja nieprawidlowe formy czasownika (spend-spent-spent)
Cytat: mg
jedyna dobra forma gramatyczna to
will have listened
pozostale odpowiedzi albo sa niegramatyczne - i chyba widzisz teraz, czego w nich brakuje, albo zawieraja nieprawidlowe formy czasownika (spend-spent-spent)

3 4 5 6 użyłem czasu Future simple..
nie, uzyles niegramatycznej konstrukcji
Cytat: mg
nie, uzyles niegramatycznej konstrukcji
w odpowiedziach pominąłem osoby.. napisałem same odpowiedzi
jeżeli 'will have listened' jest dobrze, a 'will returned' i pozostałe są źle, to co musisz dodać, żeby je poprawić?
Cytat: zielonosiwy
jeżeli 'will have listened' jest dobrze, a 'will returned' i pozostałe są źle, to co musisz dodać, żeby je poprawić?
have.. tylko nie rozumiem dlaczego...
W czasie Futer Simple nie używamy have dlatego to pomijałem... więc wychodzi na to że wszystkie zdania musiały być użyte w Perfect Futer tylko nie wiem dlaczego..
przeczytałes polecenie do tego zadania?
Cytat: zielonosiwy
przeczytałes polecenie do tego zadania?
No tak... :D tylko załóżmy gdybym w poleceniu nie było aby użyć Futer Perfect to czy można było by użyć Futer Simple ??
poczytaj regułki
sprawdz w podreczniku,, jak wyglada forma czasownika w Future Simple - i napisz w tym wątku taką poprawną formę np. od 'make'
Cytat: mg
sprawdz w podreczniku,, jak wyglada forma czasownika w Future Simple - i napisz w tym wątku taką poprawną formę np. od 'make'
made :)
nie, to jest past simple
Cytat: zielonosiwy
poczytaj regułki
Czytałem i w zadaniu 2 mamy podany plan i dlaczego mam używać Futer Perfect jeśli z góry wiem co będzie xD ? Wiem że nie potrzebnie rozwijam temat 2 zadania ale po prostu chciałbym się dowiedzieć dlaczego ma być FUTER PERFECT :) "Jego regułkę też czytałem"
masz uzywac future perfect, zeby sie nauczyc, jak budowac zdania w tym czasie.
Cytat: orik22
Czytałem i w zadaniu 2 mamy podany plan i dlaczego mam używać FUTURE PERFECT jeśli z góry wiem co będzie xD

masz go używać, żeby wyrażać zdania typu "dana czynność zostanie ukończona przed jakimś momentem w przyszłości"

So, will you have mastered future perfect by this time next year?
Cytat: zielonosiwy
Cytat: orik22
Czytałem i w zadaniu 2 mamy podany plan i dlaczego mam używać FUTURE PERFECT jeśli z góry wiem co będzie xD

masz go używać, żeby wyrażać zdania typu "dana czynność zostanie ukończona przed jakimś momentem w przyszłości"

So, will you have mastered future perfect by this time next year?

dana czynność zostanie ukończona przed jakimś momentem w przyszłości" no tak ale tutaj nie mamy jakiegoś konkretnego momentu kiedy da czynność zostanie ukończona :D Wiem że nie potrzebnie komplikuje ale potrzebuje wytłumaczenia typu dlaczego tak a nie inaczej xD
porównaj te dwa zdania:

At 2 p.m. he will have lunch
By 2 p.m. he will have had lunch
Cytat: zielonosiwy
porównaj te dwa zdania:

At 2 p.m. he will have lunch
By 2 p.m. he will have had lunch

1. Zdanie oznacza "O 2 on będzie miał lunch" A drugie zdanie Przez 2h on będzie miał lunch" ??
>>>>By 2 p.m. he will have had lunch
A drugie zdanie... Przez 2h on będzie miał lunch" NIE. To znaczy, ze jak juz wybije godz 14ta, to on bedzie po obiedze. Wszystko bedzie zjedzone.....
Temat przeniesiony do archwium.