transformacje - przykłady

Temat przeniesiony do archwium
Cześć,

W tym roku piszę egzamin ósmoklasisty i jestem bardzo zestresowany. Na pierwszym egzaminie próbnym bardzo źle mi poszły transformacje, czy jakoś tak - praktycznie nie dostałem za te zadania żadnych punktów. Może jeden lub dwa. Chodzi o zadania, gdzie trzeba samodzielnie wpisać kilka wyrazów, np. czasem jest zdanie i wyrazy po polsku w nawiasie. Albo te zadania, gdzie jest dialog i trzeba samemu uzupełnić lukę.

Będę wdzięczny jeśli ktoś podrzuci mi linki lub materiały do ćwiczenia tych zadań. Od swojego nauczyciela dostałem kserówki, ale jest tam niewiele przykładów.
na jakim poziomie jest egzamin, A2, B1? Mozna w sieci znaleźć transformacje na różnych poziomach
wpisz w google "key word transformation"
zobaczysz cwiczenia na roznych poziomach, nie zestresuj sie tym dodatkowo.
Egzamin jest na poziomie A2 plus z tego co nam mówił nauczyciel, a rozumienie tekstów ze słuchu i tekstów czytanych może być na poziomie B1. Szukałem w internecie jakichś materiałów, ale niestety ciężko jest znaleźć coś sensownego. Znalazłem na przykład coś takiego http://www.plsp.smocza.edu.pl/application/files/1215/8446/1034/4B_MILENA_IWANICKA_GIERES_MATURA_POZIOM_PODSTAWOWY_SRODKI_JEZYKOWE.pdf
tylko, że to na maturę, ale i tak zrobiłem. Chodzi mi o podobne materiały, tylko na ósmoklasistów. Może ktoś coś ma lub zna.
Skorzystałem z Twojej podpowiedzi i znalazłem jeszcze coś takiego, ale nie umiem określić jaki to jest poziom

https://elearning.unior.it/pluginfile.php/96292/mod_resource/content/1/magic%20100%20and%20key!.pdf
to drugie zrodlo jest na wyzszym poziomie niz A2/B1
Temat przeniesiony do archwium