go for/to an interview

Temat przeniesiony do archwium.
Jak powiemy?
jezeli jest w tym jakis cel (a raczej jest) to 'for'
wygoogluj sobie
"went * an interview"
czy to wogole wypada podawac taka 'pomoc'; przeciez to moglby byle kto tak napisac, moze nawet ktos, komu sie nudzi, zaloguje sie raz na forum, wrzuci taki oto wpis, i pojdzie i juz nie wroci na forum
czy naprawde myslisz, ze osoba pytajaca nie wie, czym jest przegladarka Google? nie schodz do tak niskiego poziomu, bo tam mozesz zostac - maksyma pieknie mowi 'milczenie jest zlotem'
to jest najlepsza pomoc, jaka moglbym dac: popatrzy, podzieli sie z nami wnioskami i dostanie odpowiedz na to, co sam odkryje.
na razie wie tylko, ze raczej for, ale nie wie, czy 'to' znaczy, ze idziemy na rozmowe bez celu, czy moze znaczy cos innego, czy moze engee30 moglby przylozyc sie i pisac dokladniej, ale mu sie nie chcialo.
Cytat: mg
czy moze engee30 moglby przylozyc sie i pisac dokladniej, ale mu sie nie chcialo.

zobacz, jak to sie czyta - zarzuciles mi cos, co u siebie nie byles w stanie dostrzec
I say 'for' but I think either one is fine.
ja osobiscie powiedzialbym, ze jak ja ide na rozmowe o prace jako kandydat, to 'for'
z kolei jak ja bym szedl na rozmowe jako pracodwaca, to oczywiscie powiedzialbym z 'to'
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pytania dotyczące języka angielskiego

 »

Pomoc językowa