Pytanie o czas

Temat przeniesiony do archwium.
These days we ...... a lot of sad stories from the war site. The situation is becoming more and more dramatic

Ćwiczenie polega na zastosowaniu odpowiedniego czasu. Wpisałem are hearing mając wrażenie tymczasowości lecz w odpowiedziach jest tylko hear. Czy na pewno?
tutaj wystepuje czasownik, ktory jest na ogol uzywany w formie prostej - tzw stative verb - stad 'hear'
Owszem ale w poprzedzającej ćwiczenia części wykładowej jest napisane: "Czasowniki opisujące stan, opinię, lub wrażenie tzw. state verbs z racji "statycznego" znaczenia jakiego wyrażają, zwykle występują w czasie Present Simple. Do tej grupy należą m.in. (tu lista czasowników w której znajdziemy m.in. hear). Jednakże niektóre z powyższych czasowników mogą wystąpić w czasie Present Continuous jeżeli zachodzi konieczność podkreślenia faktu, iż dana czynność lub stan trwa jedynie chwilowo lub przez ograniczony okres czasu. Mam wrażenie, że przy these days mamy właśnie do czynienia z tymczasowym stanem, zwłaszcza że w kolejnym zdaniu pojawia się becoming czyli też w Continuous.
'become' w tym znaczeniu to nie to samo, co 'hear', stad tam forma ciagla jest swobodnie uzyta dla podkreslenia czegos, co sie obecnie rozwija, i tym samym jest w jakis sposob ograniczone tymczasowo
A co z these days? Czy samo to nie wskazuje na tymczasowość zjawiska? Gdyby było np. every year to byłoby dla mnie jasne. No chyba, że jednak czasownika hear należy używać zawsze w czasie Simple nawet gdy mamy do czynienia z procesem tymczasowym
edytowany przez Michael_Corleone: 07 paź 2021
'these days' nie determinuje uzycia formy prostej badz ciaglej, tylko kontekst i znaczenie czasownika
tu jest mowa o faktach, stad uzycie formy czasownika 'hear' - niezaleznie czy dotyczy to procesow tymczasowych czy tez nie
Ok dziękuję za wyjaśnienie
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa