You - liczba mnoga i pojedyńcza

Temat przeniesiony do archwium.
Poznaję język angielski rekreacyjnie i trafiłem na banalny problem, czuję, że spędzę cały wieczór na szukaniu odpowiedzi, więc pytam tutaj
Jak odróżnić liczbę poj. i mnogą tworząc formy jesteś bardzo dobry i jesteście bardzo dobrzy Zmienia się szyk słów w zdaniu w zależności od liczby i osoby, inaczej je jednak odmienia?
Translator tłumaczy to samo - You are very good, dla liczby mnogiej i poj. Ewentualnie you're very good Wiem, ze nie powinno się go używac, ale gdzie znaleźć tę właściwą regułę gramatyczną?
nie da sie odroznic
Cytat: mlody1126
Poznaję język angielski rekreacyjnie
our own.
Don't (recreate yourself excessively). Study your own.

"Translator tłumaczy to samo - You are very good, dla liczby mnogiej i poj. Ewentualnie you're very good Wiem, ze nie powinno się go używac, ale gdzie znaleźć tę właściwą regułę gramatyczną? Jak odróżnić liczbę poj. i mnogą tworząc formy jesteś bardzo dobry i jesteście bardzo dobrzy"

Grammar doesn't cut it.
You are .... vs. You guys are...
Those "guys" are less informal and more common than you might think.
Jesli traktujesz angielski hobbistycznie, to moze zainteresuje Cie informacja, ze "you" to tak naprawde jest liczba mnoga uzywana jako liczba pojedyncza. W tekstach religijnych znajdziesz liczbe pojedyncza.
Np tak jak w tym utworze: Thou art/ Thy hands/ to Thee. Pozdrawiam.

 »

Pytania dotyczące języka angielskiego