kto mi to przetlumaczy prosze!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Bill Newton is Britain’s most successful film star. His smiling face appears on covers of international magazines, and every years he give out a hundreds of autographs. However, life used to be very different for this young star from Bristol.

“I’ve grove up in a poor district quarter in the middle of Bristol (...)”, says Bill, “(...) in a flat it was very cramped! In our street was very noisily, because there always a lot of children about this place. I don’t think I was a very attractive teenager. I had long hair, and I used to buy my boring blue jeans from second hand shops. I liked eating a lot of hamburgers, so I was quite plump, and I drink a lot of cafe too. At weekends I play football with my friends. On Saturday nights we usually went to the cinema or to a rock concert.”

Today, Bill lives in a large house with a big garden, and swimming-pool in the countryside. He is slim and handsome with short hair. He looks very elegant in his expensive suits. He has to diet, so he usually eat fruit and salads. Bill always drinks orange juice. In his free-time he enjoys going to the theatre, night-clubs or to parties.

Bill’s life has changed a lot since those days in Bristol. “I enjoy my success and hope it will continue for many years come”, he says.
BIll Newton jest odnoszącą największe sukcesy brytyjską gwiazdą filmową. Jego raześmiana twarz pojawia się na okładkach międzynarodowych magazynów, on zaś co roku rozdaje setki autografów. Jednak, kiedyś życie tej młodej gwiazdy z Bristolu było zupełnie inne. 'Wyrosłem z biednej dzielnicy w centrum Bristolu' mówi Bill. ' w mieszkaniu które było bardzo ciasne'. ' Na naszych ulicach było bardzo głośno bo było tam zawsze pełno dzieciaków'. 'Nie uważam , że byłem atrakcyjnym nastolatkiem'. 'Miałem długie włosyi zawsze kupowałem nudne niebieskie dżinsy w lumpeksach. Lubiłem jeść dużo hamburgerów, więc byłem pulchny i piłem też dużo kawy. W weekendy grywałem w piłkę z przyjaciółmi. W sobotnie wieczory zwykle chodziliśmy do kina albo na koncert rockowy.

sorry ale tak się skada że dziś siedzę w kawiarence i gość właśnie zamyka
to ja dokoncze :) :

Dzisiaj Tom mieszka w wielkim domu z duzym ogrodem i basenem w okolicy.
Jest krotkowlosy, szuply i przystojny. Wyglada bardzo elegancko w swoich drogich garniturach. Musi utrzymywac diete, wiec zazwyczaj je owoce i salatki. Bill zawsze pije sok pomaranczowy. W swoim wolnym czasie lubi chodzic do teatru, nocnych klubow lub na przyjecia.

Zycie Billa bardzo sie zmienilo od czasu kiedy mieszkal w Bristolu. "Jestem zadowolony z mojego sukcesu i mam nadzieje ze bedzie on trwal jescze przez wiele lat"mowi Bill

 »

Inne