Co potrzebuję do podjęcia tymczasowej pracy w Anglii.

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, wyjeżdżam do Anglii do pracy na miesiąc i mam do was pytanie. Co potrzebuję, aby legalnie pracować? Chodzi mi o konto bankowe, a przede wszystkim NIN. Czy muszę go wyrabiać, czy dostanę jakiś tymczasowy?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam ;)
Przy pracy na miesiąc nie musisz mieć NIN ani konta, pieniądze możesz dostać czekiem. Już masz robotę nagraną, gdzie jedziesz i dlaczego tylko na miesiąc?
Jadę do miejscowości Banbury do wujka. Chcę sobie trochę przyrobić przed rozpoczęciem studiów :D Będę tam od 4 do 6 tygodni, zależy jak szybko dostanę pracę. (Najprawdopodobniej w firmie produkującej części do samochodów)
ja bym zrobił NIN tak to ci większy podatek będą odtrącać
Prosze zrozumiec jedno. NIN (National Insurance number) niema nic z podatkiem. National Insurance placi sie gdy twoje zarobki tygodniowe sa powyzej 155 funtow. Placi sie 12 procent od nadwyzki. NIKT tego nie ominie.
Podatek dochodowy (income tax) jest na zasadzie, ze masz kwote wolna od podatku, i placisz podatek od nadwyzki. Gdy nie posiadasz kodu podatkowego to bedziesz placil podatek od kazdego zarobionego funta. To, ze nie mozesz zrobic 'kodu' zanim nie masz NIN to jest inna sprawa.
nie ma 'niema' ;-)
Cytat: Aaric
nie ma 'niema' ;-)

tak, ale paluszek nie przycisna mi klawisza i tyle. Bede sie starala dobrze robic w przyszlosci.....A do tego tutaj w Krakowie mamy upal a ty oczekujesz, ze ja bede compus mentis.
a ja myslalem, ze to nie od upału, ale od Dni Młodzieży, bo przecież tyle młodych, przystojnych, niewinnych i naiwnych chłopców przyjechało z całego świata...
Cytat: zielonosiwy
niewinnych i naiwnych chłopców przyjechało z całego świata...

ha ha, ale tacy nie pojada do domu...:-)
a do tego Wojsko Polskie rozdawalo chleb ze szmalcem (pycha) i suchary specjalne. Niektorych zmeczonych po staniu caly dzien na Rynku w tym upale zaprosilam do domu na cos zimnego......
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia