Co pierwsze - mieszkanie czy praca ?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej :)

Planuje wyjazd na studia i chcialabym cos zarobic przed rokiem akademickim. Ale mam problem z kolejnością. Czy najpierw mam szukać mieszkania czy pracy ? Bo slyszlalam, ze trudno zalatwic prace stad, ze trzeba byc na miejscu. Wowczas musialabym juz miec cos na oku, jakis pokoik itp... Chcialabym wyjechac na wakacje.

Bylabym wdzieczna za odpowiedz :)

Pozdrawiam
zdecydowanie najpierw mieszkanie, jeśli masz znajomych w Anglii to poproś żeby się rozejrzeli za mieszkaniem dla Ciebie, ewentualnie sprawdź na http://www.gumtree.com/ jeśli wybierasz się do jednego z miast które ma swoja strone z ogloszeniami w tym serwisie, to jest najpewniejsza strona zarówno jeśli chodzi o poszukiwanie mieszkania i pracy przez internet
Ja najpierw załatwiłem sobie mieszkanie (chociaż agencja oferowała pokój w akademiku), znalazłem na stronce www.uk.easyroommate.com kosztuje trochę taniej jak ten akademik. Szukaj na necie ogłoszeń no i dzwoń. Powodzenia (nie dziękuj)
Najlepiej załatwić przez agencję ? Znacie jakąś już wcześniej wypróbowaną ?

Czyli rozumiem, że najpierw mieszkanie, a potem stamtąd szukanie pracy czy może stąd wszystko ?

Pozdr
ja tez wyjeżdżam w marcu d anglii, mieszkanie juz mam zalatwione chodzi tylko o prace i mam podobne pytanie czy lepiej zalatwiac prace przez agencje w Polsce czy na miejscu?????????

dobry adres---> www.agencjepracy.ca.uk
Czyli najpierw mieszkanie a potem szukanie pracy w tym mieście ? Lepiej w Szkocji czy Anglii ?

Pozdr
No troche ciezko szukac pracy na miejscu, nie majac dachu nad glowa (chociaz to moze motywuje??)
Ale tak powaznie: nie zawsze latwo te prace znalezc, wiec lepiej zabrac co nieco na oplaty za mieszkanie.
a te agencje pobieraja kase od nas, jak szukaja nam mieszkania? czy ktos zna jakas agencje w walii? swansea dokladnie?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka