National Insurance Number

Temat przeniesiony do archwium.
Prosze o pomoc w bardzo nietypowej sprawie. Potrzebuję dotrzec do numeru NIN mojego męża zmarłego w Anglii - był tam na samozatrudnieniu. Niestety nie mam pojęcia co się stało z tym numerem a muszę go zdobyc w celu załatwienia renty rodzinnej w Polsce. Czy mam jakieś szanse na zdobycie tego numeru?
Napewno masz jakiekolwiek dokumenty, czy z Inland Revenue czy z innego biura. Tam ten nr musi byc zapisany. Jak nie, to niestety musisz pisac do Inland Revenue i zapytac sie o to.
W jobcentre PLUS udziela ci wszelkich informacji ,najlepiej skontaktuj sie z konkretnym biurem w rejonie gdzie pracowal twoj mąż,jak masz jakiekolwiek dok.dotyczace jego pobytu przedstaw je im,to jedyni kompetetni ludzie,pomoga ci we wszystkim,jak nie znasz jezyka to nie problem maja polskich tłumaczy.Powodzenia.
Dzięki serdeczne za radę. Proszę podpowiedz mi jeszcze jakie mąż powinien miec zgromadzone dokumenty w zwiazku z tą pracą-pracował tam tylko ok.pół roku i nie przyszło mi do głowy aby wypytac się go o te rzeczy bo zwykle nie bierze się pod uwagę kwestii śmierci. Wiem, że odprowadzał podatek- jaki minimalny okres czasu musi byc przepracowany, żeby móc odzyskac ten podatek, czy mogę za niego starac się o zwrot?
Czy mozesz za niego starac sie o zwrot tego niewiem,jesli hodzi o dokumety to np.z Home Office kazdy kto pracowal na wyspach oprocz Irlandi poludniowej musial to miec,ale jak mowilas twoj maz nie zyje,poprostu wejdz na strone jednej z polskich firm ktora zajmuje sie zwrotem podatkow i spytaj czy to wogóle mozliwe.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie