Nauka amerykańskiej mowy potocznej w 3 miesiące.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Za 3 miesiące lecę do USA. Ogólnie to w szkole prawie wszystko rozumiem co nauczyciel do mnie mówi na angielskim, ale gdy oglądam jakieś amerykańskie filmy, jakieś wypowiedzi, to połowy nie rozumiem. To przez te ich różne zwroty, skróty, chwyty, szybkość i niepłynność w wymowie . Czy może mógłby ktoś powiedzieć czy istnieje jakiś podręcznik, jakiś program na komputer, cokolwiek, z czego mógłbym pouczyć się zwrotów amerykańskich, w sumie brytyjskich też, ogólnie angielskich, wliczając w to slang i wszystko inne co się przyda.
edytowany przez pazday: 08 maj 2012
Chyba chciałeś napisać przez ich płynność w wymowie, a nie niepłynność. Nauczyciela rozumiesz, bo mówi pewnie mówi powoli i szkolnym językiem a nie naturalnym i płynnym.

Oglądaj filmy, nawet coś na youtube, aby się osłuchać. Wygugluj też sobie American English.

Jeśli wyjeżdżasz na krócej niż rok, to nie spodziewaj się żadnych cudów. Osłuchanie się z językiem w naturalnym środowisku, to minimum 6-24 miesięcy w zależności od Twoich predyspozycji.
Ale ja właśnie chcę się nauczyć tutaj tych zwrotów (maaało ich znam), żeby móc dogadać się w USA ;)
Napisałem, że jadę ZA 3 miesiące, a nie NA 3 miesiące :D

A nie znacie żadnego podręcznika, żadnej strony internetowej gdzie jest pełno tych zwrotów? Tylko nie mam na myśli jakichś tam How are you? czy Nice to meet you, ale już te trochę bardziej potoczne, których raczej nie uczy się w szkołach, np Help yourself, That sounds great, czy You are driving me crazy.
edytowany przez pazday: 08 maj 2012
Wiem, ze napisales ZA a nie NA. Ja Cie tylko uswiadomilam, abys sie cudow nie spodziewal jesli jedziesz na krocej niz rok.
"... cokolwiek, z czego mógłbym pouczyć się zwrotów amerykańskich, w sumie brytyjskich też"

najlepiej to weź słownik z 500 tys wyrażeń i się ucz - żartuję, suchy dowcip, bez obrazy ;)

A tak poważnie: Jeżeli interesuje Cię komunikatywny język to wiadomo, że nie będziesz czytał formalnych listów, tylko skupisz się na mówionym.

Proponuję filmy z napisami lub bez, podcasty (najlepiej z dołączoną transkrypcją), youtube.

Nie ma złotego środka, nikt tu Ameryki nie odkryje. Pozdrawiam, powodzenia życzę

Moim zdaniem porozumiewania się w USA nie nauczysz się z książek. Oglądaj filmy po angielsku (nawet jeśli ich nie rozumiesz - po jakimś czasie załapiesz), pisz na czatach z anglikami (polecam omegle), czytaj blogi po angielsku i pisz na forach. Możeszesz oglądać różne seriale i starać się naśladować wypowiedzi aktorów (łatwiej przyswoisz akcent). Co do skrótów to jest słownik slangu (np. http://www.myenglish.pl/slang_angielski.php), ale raczej tego nie wykujesz. Raczej tam zrozumiejom, że jesteś obcokrajowcem i wybaczom Ci pytania o znaczenie ich wypowiedzi.

Pozdrawiam, powodzenia.
Autorce wątku pewnie wybaczĄ i zrozumiejĄ... gorzej z Tobą!
Cytat: Klauuudyna
Raczej tam zrozumiejom, że jesteś obcokrajowcem i wybaczom Ci pytania o znaczenie ich wypowiedzi.
Pozdrawiam, powodzenia.
Ja mam bardzo dobrą właśnie z tym co pewnie Ty potrzebujesz książeczkę typowy slang amerykanski
z LINGEA "Wazzup?" w empiku go dostaniesz lub na zamowienie ale tez w empiku ;)
pzdr :)
Temat przeniesiony do archwium.