Przygotowanie do egzaminu B2- program PC

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie.

Jestem studentem jednej z państwowych akademii technicznych i mam delikatny problem z angielskim. W maju lub czerwcu będę miał egzamin z j. Angielskiego na poziomie B2.

Mój problem sprowadza się do tego, iż niestety nie powtarzałem zbyt często zwrotów, słówek, czasów. Napisałem maturę podstawową na 80% i przez kolejny rok nie miałem angielskiego na uczelni, a teraz czuje się jakbym w ogóle nie znał tego języka.

Poszukuje odpowiedniego programu na komputer, który pozwoli mi opanować materiał na egzamin B2 i zostanie trochę w tej głowie na dłużej. Mam dobrą pamięć do języków i uczę się ich szybko lecz niestety też szybko zapominam. Fajnie jakby program miał możliwość przypominania mi o powtarzaniu danych słówek i zwrotów (oczywiście po wejściu w program, który mam zamiar odpalać codziennie). Na dzień dzisiejszy nie rozróżniam innych czasów tak na prawdę niż Present simple, Present Continous i Past simple Smile.

Mam sporą chęć nauczenia się języka Angielskiego, chciałbym czasem przeczytać jakąś książkę techniczną w tym właśnie języku.

Widziałem, że sporo z Was poleca program Doctor Henry (mam nadzieje, że nic nie przekręciłem), czy rzeczywiście ten program spełni moje wymagania?

Są może jakieś jeszcze dobre aplikacje na Androida co pozwolą mi na naukę tego pięknego języka? Choćby powtarzanie słówek?
Biorąc pod uwagę twoje oczekiwania najlepiej pasuje chyba No Problem. Nie jest to sam program ale i podręczniki i warto z nich korzystać. Tak czy inaczej nie ograniczaj się tylko do tego programu/zestawu. Nie powinien być on twoim jedynym źródłem. Uprzedzając ewentualne pytanie. Nie ma takiego programu, książki, czy strony internetowej, którą można potraktować jako jedyne źródło nauki.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie