Metoda Sita

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich :) mam do Was pytanie, ponieważ nie potrafię sama znaleźć odpowiedzi. Mój angielski jest na solidnym B1, jednakże o ile z czytaniem i pisaniem nie mam problemu to o tyle ze słuchaniem i mówieniem to już inna bajka. W związku z tym pomyślałam, że urządzenie Sita mogłoby mi się przydać do doszlifowania angielskiego, a kiedyś tam do rozpoczęcia nauki innego języka. Chciałam znaleźć na necie, czy metoda Sita jest dostępna także za granicą, np. na niemieckim rynku - tak żeby poczytać opinie użytkowników czy to działa, a jak tak to jakich efektów można się spodziewać - jednak nie udało mi się nic znaleźć i wyszło na to, że wyświetlają mi się oferty tylko w PL. Czy przeglądając internet natknęliście się może kiedyś na jakieś oferty zagraniczne tego systemu, albo czegoś podobnego? Bardzo mi zależy żeby podszkolić się językowo. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Nie uczułam się z metodą Sita, ale ja też zaczynałam naukę języka od B1 w domu. Wybrałam kurs Enlinado i nie żałuje.
Kurs pokazał mi zupełnie inną drogę nauki niż znałam. Wcześniej nie wiedziałam jak się uczyć, potrzebowałam też motywacji. Można powiedzieć, że kurs mnie nakierował na dobrą drogę. Bardzo polubiłam naukę języka w domu jego metodą. Serdecznie Ci polecam obejrzeć darmową lekcję, zobacz jego metodę.
Teraz nie boję się rozmawiać z native speakerami, których wyszukuje za darmo.
Jeśli masz problemy ze słuchaniem, to poświęć codziennie trochę czasu na sluchanie dzienników, oglądanie filmów po angielsku. To bardzo pomaga. Praktykowałam na innym języku i sprawdziło się bardzo dobrze. A poza tym - tanio.
Na mój portfel ta metoda jest za droga, ale nie wiadomo że ktoś inny może sobie pozwolić. Generlanie nauka w stanie relaksu może być ciekawym rozwiązaniem.
Serdecznie dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Co do zaproponowanej metody przez dniankq poczytam. Od dawna zastanawiam się nad słuchaniem wiadomości po angielsku ale nie mogę się przemóc, mam blokadę, że nic nie zrozumiem, nie mniej jednak będę próbować :D
>> mam blokadę, że nic nie zrozumiem,...
ale Rome wasn't built in a day. Trzeba od malych krokow. Szukac stron internetowych gdzie ludzie mowa wyraznie i cos zrozumiesz.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Olimpiada języka angielskiego

 »

Pomoc językowa