SM - Tworzenie własnych baz

Temat przeniesiony do archwium.
W związku z usilną próbą stworzenie własnej bazy ;) nasunęły mi się dwa pytania:
1) jak ustawić, żeby dane z jednego pola pojawiały się od razu, a z drugiego dopiero, gdy chcę, żeby pokazano mi odpowiedź? Tzn. jak ustawić status któregoś pola jako \"odpowiedź\"?
2) co zrobić, by móc wpisywać polskie fonty? A inne znaczki, np. akcent nad samogłoską czy hiszpańskie ń?
3) nie ma możliwości, by własną bazę załadować do interfejsu domyślnego np. dla SpeedUp?
1. zaznacz w opcjach pola \"answer\"
2. trim shortucts - w opcjach
3. chodzi ci o skórkę? nie wiem...
To ja też dorzucę coś od siebie :-)

Ad 2. Jeśli chcesz mieć możliwość pisania np. hiszpańskich czy niemieckich (umlauty i \'scharf_ss\') to wygodne jest dodanie nowej klawiatury w windowsach. Wtedy 2 kliknięcia myszką i zmieniasz klawiaturę.

Ad 1 i 3. Nie bardzo wiem o co chodzi. Czy chcesz, żeby twoja własna baza miała taki sam wygląd jak Speed Up tzn. białe tło i te kolorowe rysunki po prawej? Jeśli tak to na jakimś elemencie w Speedup zrób right-click (prawo-klik ;)) i zapisz szablon (template) jako file. Potem we własnej bazie wgraj ten szablon i ustaw jako domyślny. Od tej pory każdy dodany element będzie wyglądał jak domyślny a ty będziesz tylko wpisywać pytanie i odpowiedź.
trim shortucts - gdzie to jest? :)

Klawiatury pododaję, chodzi mi konkretnie o hiszpańską :).

> Nie bardzo wiem o co chodzi. Czy chcesz, żeby twoja własna baza miała > taki sam wygląd jak Speed Up tzn. białe tło i te kolorowe rysunki po > > > prawej? Jeśli tak to na jakimś elemencie w Speedup zrób right-click (prawo-klik ;)) i zapisz szablon (template) jako file. Potem we własnej > bazie wgraj ten szablon i ustaw jako domyślny. Od tej pory każdy dodany element będzie wyglądał jak domyślny a ty będziesz tylko wpisywać pytanie i odpowiedź.

Chodzi o to, co pisał Greg - o skórkę programu :).
Ta sprawa jest troszeczkę skomplikowana.
Musisz w tym celu zainstalowac klawiaturę hiszpańską.
Wybierz w panelu sterowania ikone \"Klawiatura\",
Na zakładce język kliknij przycisk \"Dodaj\",
Wybiezr język Hiszpański (tradycyjny)
Zatwierdź ustawienia klikając na przycisk \"OK\"

Teraz będziesz mogła przechodzić do właściwej klawiatury klikając ikonę na pasku zadań (obok zegara).

Typowe litery hiszpańskie uzyskuje się z polskiej klawiatury następujaco
?(odwrócony) jednocześnie wciskamy Shift i +
?(zwykły) jednocześnie Shift i -
! (odwrócony) wciskamy klawisz =
n (z falą) - wciskamy ;
znaki z apostrofem uzyskuje się przez wcisnięcie apostrofu a potem własciwego znaku.

Wypróbuj i przyzwyczaj się.