SM - nagromadzone powtórki

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 46
poprzednia |
Przez ok. tydzień nie używałam SM (grypa, 40st. gorączki itd. - żeby nie było, że to lenistwo ;)). W tym czasie nagromadziło mi się duuuużo powtórek. Wiem, że jest funkcja, która pozwala rozłożyć nagromadzone powtórki. Jak się nią posłużyć, żeby nic nie popsuć?
Funkcja nazywa się \"Mercy\". Wywołuje się ją z menu: Tools, albo przez CTRL+Y. Póxniej musisz wpisać ile powtórek dziennie chcesz zachować, bądź na ile dni chcesz rozłożyć te powtórki. Jednak nie nadużywaj tej funkcji - powoduje zakłócenie procesu zapamiętywania.

Życzę szybkiego powrotu do formy.

BJK
Dzięki za pomoc :). Spróbowałam, ale pojawia mi się komunikat: \"Fatal error! Cannot compute mercy ordinal Floting point division by zero Choose Abort to halt SuperMemo\". Co robię źle?
no bejotka pomoz kolezance. czyzbys nie wiedzial jak? przeciez jestes super specem od sm i zawsze masz cos do powiedzenia w tym temacie.
Dokladnie!!!!
zawsze i wszedzie mozna napotkac na BEJOTKE!!!
juz nikt inny nie moze byc pierwszy bo zawsze Bejo ma cos do powiedzenia!!!! widze ze nie tylko mnie denerwuj ten przedstawiciel.....

BEJO daj sobie spokoj i nie odpowiadaj na kazdym mozliwym forum!
juz widzialem Cie na www.angielski.pl i tutaj...
Wielki znawco skoncz z tym !!!!
ZGADZAM SIE Z JAJKIEM...
CALY CZAS CZYTAJAC POSTY NA FORUM WIDZE BEJOTKE...
wiecie co to już szczyt chamstwa z waszej strony, każdy moze pisać tak często jak mu się to podoba, byle z sensem. Jak widzę wasze wypowiedzi nikomu nie pomagają, jakoś nie potraficie rozwiązać tego problemu z powtórkami, więc naprawdę nie ma powodu, żebyście mieli zaśmiecać forum.

agacisko
Cóż, wypowiedzi Bejotki przynajmniej coś wnoszą, pomagają, czego niestety nie można powiedzieć ani o twoim poście, ani o poście jajka..
chyba bejotka tez nie umie rozwiazac problemu!!!
a poza tym TY AGACISKO TEZ ZASMIECASZ FORUM WIEC MILCZ!!!
>Cóż, wypowiedzi Bejotki przynajmniej coś wnoszą, pomagają,

Taaa wnoszą chyba profity dla Bjki od ilości sprzedanych kopii programu. Nie twierdzę, że nie jest fachowcem - bo jest - tego mu odebrać nie można. Ale gdzie się nie obejrzeć wychwala ten program pod niebiosa jakby ni e wiadomo jaki był dobry - a nie jest. Ma dużo błedów i \"zmusza\" do codziennego zasiadania przed kompem. A kartę i długopis nie łaska?? Zaraz ktoś powie, że tam jest wymowa i takie tam. W tradycyjnym słowniku też jest wymowa, tyle że trzeba tochę szare komórki zmobilizować.
>Cóż, wypowiedzi Bejotki przynajmniej coś wnoszą, pomagają,

Taaa wnoszą chyba profity dla Bjki od ilości sprzedanych kopii programu. Nie twierdzę, że nie jest fachowcem - bo jest - tego mu odebrać nie można. Ale gdzie się nie obejrzeć wychwala ten program pod niebiosa jakby ni e wiadomo jaki był dobry - a nie jest. Ma dużo błedów i \"zmusza\" do codziennego zasiadania przed kompem. A kartę i długopis nie łaska?? Zaraz ktoś powie, że tam jest wymowa i takie tam. W tradycyjnym słowniku też jest wymowa, tyle że trzeba tochę szare komórki zmobilizować.
>każdy moze pisać tak często jak mu się to podoba, byle z sensem
dodam do tego jeszcze \" i co mu się podoba\". To, że dla Ciebie akurat coś tam nie ma sensu nie oznacza, że nie ma dla innych.
>Jak widzę wasze wypowiedzi nikomu nie pomagają,
skąd wiesz, że nie. Mnie wypowiedzi jaja i Piotrka pomogły - przynajmniej wiem, że innych bejotka też drażni :)
Buziaki dla Zuzy!!!
>Taaa wnoszą chyba profity

Taaa, bo to zawsze lepiej kopiować nielegalnie i okradać kogoś kto program stworzył. Bo to Polska właśnie...
> wychwala ten program pod

>niebiosa jakby ni e wiadomo jaki był dobry - a nie jest.
Jest. I nie jest to tylko opinia Bejotki.

>zmusza do codziennego zasiadania przed kompem.
Zmusza to systematycznej pracy?. No, tak, przepraszam, ja głupia nie pomyślałam, to może być problem

>W tradycyjnym słowniku też jest wymowa
Słyszeć, a widzieć transkrypcję fonetyczną to nie do końca to samo.

>tochę szare komórki zmobilizować.
A dziękuję za radę, ale moje wystarczająco są już zmobilizowane. Dzięki supermemo mam czas na naukę trzech języków.
Czy nie przyszło wam do glowy, ze bejotka może teraz byc w pracy ?
Pewnie ze przyszlo bo wychwala program i wychwala!!!!
Ojojojoj..... a moze poy=ucz sie jeszcze 2ch kolejnych!!!!!!!
przestan juz zasmiecac forum CHWALIPIETO!!!!!
Pamietam jak kiedys na forum BEJOTKA ODRADZAL PRZESYLANIE PROGRAMU SM... a ludzie przesylali sobie go zeby nie placic ponad 200 zlotych za niego w Empiku. a BJK odradzal bardzo taka polityke!!!
pewnie zaraz CHWALIPIETA ktora uczy sie 3 jezykow powie za mial racje!!!!
Pisal ze jest do kupienia ten program na takiej i takiej stronie i ze nie jest (hmmmmmmm dobry zart) drogi.... smieszne
oczywiście że nie jest drogi. Czy wiesz chociaż ile kosztuje, ze tak piszesz? Z pewnoscią nie 200zł tak jak ktoś napisał. Poza tym porównaj sobie cenę np z EuroPlus
Niektórym najwyrazniej przeszkadza, że ktoś chce pomóc innym. Czytam chyba wszystko co pisze Bejotka i jestem mu niezmiernie wdzięczna za cenne informacje bo niedawno zaczęłam się uczyć z supermemo i nie bardzo wiedziałam jak się do tego wziąść. Bejotka jesteś wielki, serdeczne dzięki. A wy, których Bejotka drażni, możecie tu najzwyczajniej nie zaglądać i nie będziecie przy okazji drażnić innych.
mam ten program wiec Sylwio wiem ile kosztuje. a cos drozszego zawsze sie znajdzie! CIEKAWI MNIE BARDZO CZY TY JESTES SYLWIA D........ nie bede pisala calego nazwiska... ktora oferowala ze moze przeslac ten program, podawala swoj mail i..... nikomu go nie przesylala bo tak pisali ....
Z tego co piszesz, może być jakiś problem z bazą.
Zrób tak (ja bym zrobił tak na twoim miejscu):
1. zrób kopię bezpieczeństwa bazy słówek oraz procesu nauki
2. \"zdiagnozuj\" bazę: File -> Recover -> zaznacz wszystko i naciśnij OK. Uruchomi sie proces wykrywania i naprawiania błędóe
3. Spróbuj ponownie skorzystać z opcji Mercy i módl się żeby dobrze działało ;)

Jeśli nie pomoże to rozplanuj sobie powtórki w pamięci tzn. zaplanuj sobie ile przerobisz jednego dnia. Albo powtarzaj póki starczy ci sił :)
Rozłożysz sobie w ten sposób powtórki ale może to \"zakłócić\" proces nauki.

No i jeśli ten błąd będzie nadal się pojawiał przy opcji Mercy to zalecam częstsze niż zwykle zabezpieczanie bazy.

Możesz też napisać do firmy Supermemo z prośbą o rozwiązanie problemu.
Tylko musisz się nastawić na długie oczekiwanie na odpowiedź (2 miesiące to podobno norma :-)))) Wysłałem do nich pytanie ok. 3 tygodnie temu i nadal nie mam odpowiedzi :-) Na szczęscie problem rozwiązałem już sam.

pzdr
przepraszam bardzo, faktycznie niektórym pomagają dziwne rzeczy.
napiszę więc:
BALCEROWICZ MUSI ODEJŚĆ!

pewnie to też jakiemuś kretynowi pomoże,

pozdrawiam
agacisko
w przyszłości na pewno.
A co lepiej nie wychylać się przed szereg? Być jak większość Polaków i bać się odezwać w jakimś innym języku niż polski?
Nie jestem Sylwia D.
instrukcja obslugi jest po prostu banalna wiec nie wiem z czym mialas problemy!!! wiec jednak komus pomogl BJK takim biednym ktorzy nie umieja nalprostszych rzeczy obslugiwac. moge pisac na co mam ochote i raczej z tego co widze na forum to osoba pana BJKi drazni bardzo wielu!!!!!!!!!!!!!!!!
:)
Miej chociaż odwagę się zalogować i pisac pod własnym nickiem.
Wtedy będzie można dyskutować na argumenty.
towarzystwo wzajemnej adoracji ?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 46
poprzednia |