powtórki w swoich bazach

Temat przeniesiony do archwium.
Niedawno nabyłem SM. Jest super. Mam tylko pare problemów przy swoich bazach:
1. gdy utrwalam dane słówka z danego dnia to mimo, że niektóre oceniam na Dobrze to i tak na okrągło są mi podawane do utrwalenia. W bazie z SM tak nie jest.
2. gdy ucze się nowych słówek to wydaje mi się, że daty powtórek są ustalane dość przypadkowo. Np: oceniam na Brawo to wyznacza mi na następny dzień, gdzy ocenie na źle wyznacza mi powtórkę z 6 dzni. A chyba pierwsza powtórka powinna być w przeciągu 3 dni.
ad 1. Nigdy mi się taka sytuacja nie przytrafiła. Nie wiem co rozumiesz przez sformułowanie \"na okrągło\", czy to się zdarza raz dla danego słówka w ciagu sesji, czy więcej. Spróbuj wyconać Recovery, a potem reset bazy i powtórz proces nauki. Sprawdx też czy odpowiedzi w twojej bazie mają atrybut \"Answer\"

ad 2. Daty powtórek nie są ustalane przypadkowo. Zależą od nadawanych w procesie nauki ocen i umeru kolejnej powtórki. W przypadku słówek dopiero wprowadzanych do nauki, numer powtórki jest zero dlatego termin ten ustalany jest na pdstawie tylko jednej wartości, tzn oceny. Algorytm SM nie zakłada, że na podstawie oceny 5 powtórka ma bardziej odległy termin. Często jest tak, że piątki nadawane są za szybko, Użytkownik nie zastanawia się nad odpowiedzia, wydaje mu sie, że zna to słowo na 5 i taka ocenę sobie wystawia. W przypadku niższych ocen musi zastanowić się nad znaczeniem pytaai i odpowiedzi. Ta chwila refleksji lepiej utrwala słowo. Dlatego bardzo często słowa oceniane nizej mają dalszy termin powtórki. Po kilku tygodniach przekonasz się, że \"wszystko gra\".

« 

Studia językowe