Pytanie ad. Super Memo

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Jaka jest różnica między Super Memo Proficiency a Super Memo Speed Up? Wyczytałam w Waszych postach, że oba te programy zawierają ok. 20 000 słówek. Czyli różnią się poziomem? Który Waszym zdaniem jest lepszy pod kątem przygotowań do FCE i CAE? I jeszcze jedno. Czy to prawda, że Super Memo Power Words nie ma polskich tłumaczeń (jedynie angielska definicja danego słowa bądź wyrażenia)? To też wyczytałam na forum. Jeśli ktoś się orientuje, będę wdzięczna za wyjaśnienie.
Zasadnicza różnica pomiędzy tymi bazami jest taka:

Super MemoSpeed Up! zawiera prawie 20.000 słów i zwrotów tzw. General English.

Super MemoProficiency! zawiera trochę ponad 19.000 słów i zwrotów należących głównie do tzw. Scientific English. Uczenie się ich podczas przygotowywania się do FCE i CAE byłoby ppewną przesadą.

SuperMemo Power Words zawiera ok. 4.000 słów i zwrotów wybranych specjalnie pod kątem pottrzeb certyfikatów Cambridge. Ale posiada pewne utrudnienie. Nie zawiera tłumaczeń tych zwrotów na język polski. Dlatego uczy myśleć po angielsku. A ta właśnie sprawność językowa jest bardzo potrzebna podczas tych egzaminów.

Autorzy tej bazy dali jednak możliwość wprowadzania własnych tłumaczeń angielskich słów i zwrotów angielskich na język polski, ale jest ona trochę ukryta. Takie rozwiązanie jest wskazane, ponieważ człowiek sie lepiej uczy słówek przetłumaczonych przez siebie. Może jest to tłumaczenie nie do końca, zwłaszcza pod wzgedem gramatycznym, poprawne, ale wymaga własnego wysiłku intelektualnego i na dłużej zostaje w pamięci. Metoda SuperMemo tak nauczonego się zwrotu nie pozwoli zapomnieć.

BJK
Dzięki Bejotka. Wiele dobrego o Tobie przeczytałam, przeglądając posty. Dobrze, że ktoś tak fajny jest na forum. Pozdrawiam.
Angel.

« 

Studia językowe

 »

Programy do nauki języków