Pytanie o kursy Pons...

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie - jaki zakres materiału (a przede wszystkim słownictwa i gramatyki) obejmują kursy Pons:
a) Angielski w trzy miesiące. Intensywny kurs z kasetami dla początkujących.
b) Angielski w trzy miesiące. Intensywny kurs z kasetami dla średnio zaawansowanych.
autorstwa Henryka Krzyżanowskiego? W jaki sposób jest przedstawiony materiał? (są dialogi, teksty?)
Z góry dziękuję za pomoc.
Te kursy są skróconą i trochę zmodyfikowaną wersją znanego od prawie dwudziestu lat kasetowego kursu dr Krzyżanowskiego \"First Steps in English\", zawierają mniej więcej 2/3 tamtego materiału. Kazda lekcja składa się z dwóch dialogów, 10 minut nagranego słownictwa (ok. 100 zwrotów) i 30-40 minut nagranych ćwiczeń. Wszystko to masz nagrane na kasetach i płytach audio. Dodatkowo w specjalnie oznaczonych pakietach jest płytka z programem SuperMemo i baza opartą na słownictwie tego podręcznika.

Ostatnio ukazały się kursy SuperMemo oparte na Aktywnych słownikach anielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Każdy z nich zawiera ok 2500 słów i zwrotów.
Czyli widzę, że to raczej bardziej kurs do powtórki, niż do rozszeżenia słownictwa. Znacie może jakiś taki fajny kurs książkowy, który warto polecić? Mnie się podobają kursy Ireny Dobrzyckiej i Bronisława Kopczyńskiego. Na początku miesiąca zacząłem przerabiać sobie dla początkujących i jestem już pod koniec. Ale niestety do wersji dla średniozaawansowanych nie ma kaset... :( Wcześniej się prawie nie uczyłem języka, tylko conieco wiedziałem. Hehe... :) A ten kurs Kopczyńskiego i Dobrzyckiej moim zdaniem jest bardzo dobry. Mam książkę od kilku lat, ale dopiero niedawno kupiłem nową wersję z kasetami i zacząłem porządną naukę samemu. Więć... co wybrać teraz?:>
Jacek Gordon, autor podręcznika do nauki słówek i zwrotów, uważa za najlepsze podręczniki angielskiego dla Polaków właśnie \"Język angielski dla początkująych\" Ireny Dobrzyckiej i Bronisława Kopczyńskiego oraz \"Listen and Learn\" Janiny Smólskiej i Jana Rusieckiego.

Ja dodałbym do tego jeszcze podręczniki Leona Leszka Szkutnika i \"First Steps in English\" oraz \"The Next Steps to English\" Henryka Krzyżanowskiego.

Angielski 2 3 miesiące nie jest kursem powtórkowym i nie da się go opanować w 3 miesiące. Jest to dobry kurs konwersacyjny. Ale, żeby to zauważyć, trzeba nad nim trochę popracować.
Dzięki za radę. :) Co do Leona Leszka Szkutnika - mam książkę \"Mówimy po angielsku\" i myślę, że jest w miarę OK, jednak bardzo mały stopień trudności (dla mnie już za mały).

Cały czas szukam w księgarniach internetowych książek Henryka Krzyżanowskiego, ale jakoś bez skutku... :( Czy można je w ogóle dostać? Czy obecnie jest tylko wersja PONS?
Leon Leszek Szkutnik napisał mnóstwo Książek na bardzo różnych poziomach. \"Mówimy po angielsku\" jest podręcznikiem dla bardzo początkujacych.

Najnowszą książką Szkutnika jest \"Gramatyka języka angielskiego\" wydana przez Wiedzę Powszechną.

W Karszawie kursy Krzyżanowskiego \"First Steps in English\" i \"The Next Steps to English\" są dostępne nie tylko w księgarniach językowych. Trzeba jednak pytać podając tytuł, ponieważ kursy te są sprzedawane w zafoliowanych etui, na których nie ma nazwiska autora.
Podobnie wygląda sprawa kursów Angielski w 3 miesiące.
Właśnie znalazłem książki dr Krzyżanowskiego w Głównej Księgarni Naukowej im. Bolesława Prusa. Wprawdzie są trzy pozycje:
FIRST STEPS IN ENGISH DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH
FIRST STEPS IN ENGLISH 1
THE NEXT STEPS IN ENGLISH
Czy te dwa pierwsze tytuły są jakąs kontynuacją siebie czy są to dwie niezależne książki?
Myślę, że zainwestuję w te ksiązki... Mam jeszcze jedno pytanie - czy naprawdę bardziej warto wybrać te publikacje powyżej, czy seria PONS też jest wystarczająca? Czym się różnią.
Dzięki.
>FIRST STEPS IN ENGISH DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH
>FIRST STEPS IN ENGLISH 1
>THE NEXT STEPS IN ENGLISH

Kiedyś był tylko jeden kurs \"FIRST STEPS IN ENGLISH\" składający się z 24 kaset 40 minutowych, później wydano go w wersji z 12 kasetami 80 minutowymi, a jeszcze później w dwóch częściach po 6 kaset 80 minutowych. Ale cały czas jest to ten sam kurs \"FIRST STEPS IN ENGLISH\' Dr Krzyżanowskiego.

\"THE NEXT STEPS IN ENGLISH\" jest wersją bardziej zaawansowaną kursu \"FIRST STEPS IN ENGLISH\' .

Kursy\" Angielski w 3 miesiące dla początkujących\" i \"Angielski w 3 miesiące dla średniozaawansowanych\" są zmodyfikowaną i zaktualizowaną wersją poprzednich kursów. Różnią się również tym, że można dostać je w wersji z płytka i bazą SM.
czy mozecie polecić taki kurs na poziomie preFCE, FCE. Moze lepiej kupić sobie podręcznik? Ale nie przygotowuję się do egzaminu. Więc jak?
Kursy Dr Krzyżanowskiego, zwłaszcza First ... i Next ... są bardzo dobre do samdzielnej nauki na poziomie FCE i CAE, dodatkowo dokup Gramatykę angielską Leona Leszka Szkutnika.

Dla Samouka nie znajdziesz nic lepszego.
A możesz jeszcze podać jakie to wydawnictwa?
Znalazłem w necie coś takiego czy o to chodzi:
http://www.gkn-prus.com.pl/KsiazkiWydawnictwa.phtml?nazwa=LEVEL+TRADING+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++&simplequery=3747
To jest strona Księgarni im. Bolesława Prusa. W jej ofercie znajdują się omawiane pozycje. Ale wydaje mi się, że ta strona dawno nie była aktualizowana. Obecnie ceny tych kursów sa wyższe.

Jeśli chodzi o wydawców, to ja mam ten kurs weydany przez MERIMPEX, ale ta firma już nie istnieje. Prawa do ich dystrybucji zdobyła firma GRAFOX.

Nie wiem o niej nic więcej oprócz tego, że mieści się w Poznaniu.

BJK
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Matura