SM - problem z powtarzaniem

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Mam następujący problem z SuperMemo. Otóż, korzystałem wcześniej z pakietu Extreme English! (słownictwo, j.angielski) i po każdej skończonej sesji nauki, wszystkie nieznane mi wyrazy pojawiały się w cyklu "do powtórki", która to powtórka miała miejsce zaraz po skończeniu nauki. Dopiero po przyswojeniu sobie tych wyrazów, lądowały one gdzieś w kolejce do utrwalania

Obecnie korzystam z SuperMemo 2006, ucząc się na podstawie własnoręcznie zrobionej bazy. Problem polega na tym, że wszystkie niezapamiętane elementy zostają od razu przeniesione do utrwalania, nie ma natomiast cyklu powtórek po zakończeniu nauki.

czy ktoś spotkał się już z takim problemem i wie jak go rozwiązać? Z góry dzięki za wszelkie rady,

pozdrawiam,
mad
Problem polega na tym, że wszystkie
>niezapamiętane elementy zostają od razu przeniesione do utrwalania,

od razu czy jak ocenisz je na 4 lub 5?
sprawdzałem ze wszystkimi możliwymi ocenami, jeśli ocenie na bright lub good, normalnie wyznacza mi termin utrwalania, tak jak powinno to wyglądać. Natomiast przy wybraniu pass, fail, bad lub null, również wyznacza utrwalenie (za ileś tam dni), natomiast po zakończeniu przyswajania nowego materiału, nie ma powtórki z nieprzyswojonego materiału (nazywam to "rundą drugą" nauki). Extreme English! przyzwyczaiło mnie do tego, że niezapamiętany materiał "wałkowałem" na końcu bieżącej sesji aż do nauczenia się i dopiero potem SM wyznaczało następny termin utrwalania
to dziwne, i nie działa u Ciebie Ctr + F3?
ctrl+f3? przecież to searching, w jaki sposób ma mi pomóc z powtórkami? Być może moja wiedza na temat SM jest zbyt ograniczona, więc spróbuj rozwinąć trochę wypowiedź (z góry dzięki :))
U mnie to jest właśnie ta powtórka (albo Learn -> Final drill)
U mnie final drill jest pod ctrl+f2, ale nie mogę go włączyć (nie wiem dlaczego), w menu ta opcja jest niedostępna (ktoś może wyjaśnić?). Poza tym wolałbym to zautomatyzować tak jak w Extreme English!.
Naprawdę nikt nie jest mi w stanie pomóc? Muszę korzystać z wersji 2006 (poprzednie nie obsługują azjatyckich znaków), inaczej korzystałbym ze szkieletu Extreme English! importując swoją bazę. Może ktoś dobrze obeznany w tematyce SM? (taki mały smile do bejotki :))
Czy próbowałaś zadać to pytanie wydawcy programu? Opisz dokładnie swój problem, wyślij swoja bazę. Z pewnością otrzymasz najbardziej kompetentną odpowiedź.

Życzę powodzenia.

BJK
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie