Język angielski - Czy dam radę?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam jestem 17-sto latkiem i postanowiłem, że bardziej się wezmę do pracy i spróbuje nauczyć się angielskiego mimo problemów z pamięcią oraz słuchem. Chciałbym się zapytać jak najlepiej zacząć przygodę z angielskim i co na pierwszy rzut ognia powinienem wbić sobie do głowy... Gram w gry społeczne gdzie dużo osób się posługuje językiem angielskim lecz ja prawie nic nie rozumiem.

Więc, co powinienem się na pierwszy ogień nauczyć i czy będzie do tego potrzebne wiele nieprzyjemnych godzin wbijania sobie słówek do głowy?
http://lmgtfy.com/?q=jak+zaczac+nauke+angielskiego
Ja uważam, że najlepiej zacząć naukę w szkole językowej, ponieważ tam można usłyszeć akcent, a także zostanie sprawdzone, czy dobrze wymawiamy te trudniejsze słówka.
edytowany przez Redakcja: 17 sie 2017
[...]
edytowany przez Redakcja: 17 sie 2017
Tak czułem, że skoro taki ciepły początek to na końcu będzie reklama. Ale pal licho reklamę. Mogę się wypowiedzieć na temat metody Callana bo kiedyś miałem nieszczęście się nią uczyć i przyznam, że przynosi ona więcej złego jak dobrego. Tworzy iluzję tego, że człowiek mówi ale tak naprawdę wszystko to jest odtwórcze i działa na zasadzie reakcji. Nie uczy kreatywności. Po kilku miesiącach takiej nauki miałem olbrzymie problemy z najprostszą rozmową. A już tę podłą przypadłość Yes, blablablabla albo No, it isn't blablablabla but it's blablablabla zwalczałem dobry rok